Donald Trump ogłosił na swoim Tweeterowym koncie zwycięzców nagród dla „Najbardziej nieuczciwych i skorumpowanych mediów roku 2017”

Pierwsze miejsce zajął New York Times i jego kolumnista Paul Krugaman, który w trakcie kampanii wyborczej ogłosił, że wygrana Donalda Trumpa doprowadzi do załamania ekonomii USA. Wskaźniki ekonomiczne temu całkowicie przeczą.

Drugie miejsce zajęło ABC i zatrudniony tam dziennikarz Brian Ross, który opublikował fałszywy raport o rzekomych powiązaniach Donalda Trumpa z Rosją i o rzekomych zeznaniach gen Flynna na ten temat. Ani jedno ani drugie nie okazało się być prawdą.

Trzecie miejsce zajęło CNN, które opublikowało artykuł o rzekomych kontaktach syna Donalda Trumpa (Donalda J. Trumpa Jr) z WikiLeaks i o rzekomym dostępie do dokumentów WikiLeaks, do których syn Prezydenta miał mieć dostęp. Informacje te okazały się być nieprawdziwe.

Czwarte miejsce przypadło The Time za nieprawdziwą informację o usunięciu popiersia Martina Luthera Kinga z Gabinetu Owalnego. Popiersie okazało się być przypadkowo zasłonięte przez inny przedmiot w Gabinecie.

Piąte miejsce zajął The Washington Post za fałszowanie obrazu tłumów ludzi podczas wystąpienia Donalda Trumpa na Florydzie. Dziennik opublikował zdjęcie pustej areny zrobione na godzinę przed pojawieniem się tam prezydenta.

Szóste miejsce przypadło ponownie CNN za „podrasowanie” wideo na którym Donald Trump miał ostentacyjnie przekarmiać ryby w towarzystwie premiera Japonii (który także je karmił).

Siódme miejsce zajęło po raz kolejny CNN za fałszywą historię o spotkaniach Anthony Scaramucciego z Rosjanami w imieniu Donalda Trumpa.

Ósme miejsce zajął Newsweek ze swoją relacją o spotkaniu Donalda Trumpa z żoną prezydenta Dudy w trakcie którego Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda rzekomo miała odmówić uściśnięcia dłoni Donalda Trumpa. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca.

Dziewiąte miejsce przypadło po raz kolejny CNN za informacje jakoby szef FBI James Comey kwestionował oświadczenie Donalda Trumpa iż Comey mu oświadczył, że nie jest prowadzone przeciwko niemu przez FBI żadne śledztwo. Okazało się to być nieprawdą.

Dziesiąte miejsce zajął ponownie New York Times za publikacje o tym, że administracja Donalda Trumpa ukryła raport o zmianach klimatycznych i o globalnym ociepleniu. Nie było to prawdą.

Jedenaste miejsce – poza konkurencją – zajęła cała historia o rzekomych konszachtach między administracją Donalda Trumpa i Rosją („RUSSIA COLLUSION”). Pomimo prawie dwóch lat śledztw nie udowodniono Trumpowi żadnych konszachtów z Rosją…

Wyróżnione media usiłują się zdystansować do przyznanych im nagród. Jedna z dziennikarek posunęła się do pytania: „A jakie to tak naprawdę ma znaczenie, że jakieś medium opublikowało błędną informację?”

Źródło anglojęzyczne: GOP

Źródło polskie: alexjones.pl