Bear Mountain State Park położony jest wśród skalistych gór, na zachodnim brzegu rzeki Hudson w Rockland County, New York. Jego powierzchnia to to 5205 akrów (21,06 km2). Na terenie parku znajdują się liczne atrakcje: miejsca na pikniki, do gry i zabawy, jest jezioro, basen, wiele tras dla pieszych, kolarzy, narciarzy, zimą lodowisko.
Jedną z atrakcji jest też Perkins Memorial Drive, malownicza droga, która wiedzie na szczyt Bear Mountain. Na szczycie znajduje się Perkins Memorial Tower (40 stóp – 12 m), wieża, z której rozciąga się niesamowity widok na cztery stany, a w kierunku południowym na panoramę Manhattanu (40 mil – 64 km).

W parku, na terenie dawnego Fortu Clinton jest też Muzeum Trailside i zoo, które jest domem dla wielu lokalnych, często rannych zwierząt. Zobaczyć tam można niedźwiedzie, wydry, jelenie, orły i sowy. Reptile House zamieszkują płazy i wiele gatunków ryb, żółwi, wężów i żab. Na terenie parku żyją też dzikie indyki, skunksy, szopy-pracze, lisy, zające, gęsi kanadyjskie, łabędzie.