BIEDAK

Doskonały rejestr dla ubóstwa materialnego – na przykład, granica ubóstwa US w 2014 została ustalona na 23.850 dolarów dla czteroosobowej rodziny.
Ponad 16 % Amerykanów żyje poniżej granicy ubóstwa, w tym prawie 20% amerykańskich dzieci.

Jednak kolejną epidemią jest rozdzieranie narodu wewnętrznym ubóstwem. Nie ma sposobu na to, aby zrobić dokładne wyliczenia statystyczne jak bardzo ta choroba się rozprzestrzeniła, ale szacujemy, że aż 85% populacji żyje poniżej progu ubóstwa duchowego.
Ubóstwo duchowe jest wewnętrzną próżnią fundamentu naszego istnienia. Jej objawy to poczucie pustki, bezsensu i brak celów. To jakby nasza dusza zdezerterowała.

Skąd mamy wiedzieć, czy jesteśmy duchowo ubodzy? Oto niektóre wskaźniki:

Miłość czy uzależnienie od seksu. Gdy ujrzysz piękne istoty w odległości i wyobrażasz sobie życie w szczęściu razem, jeśli tylko. Widzisz parę, spacery ręka w rękę i czujesz się zazdrosny ..

Skąpstwo. Dlaczego tak wiele osób zamożnych jest tak skąpych? Czują się biedni.

Schadenfreude (1). Czerpiemy trochę satysfakcji i komfortu z nieszczęścia innych

Pieniądze sprawiają, że jesteśmy w euforii lub nieszczęśliwi. Mierzymy nasz dzień pod względem ile pieniędzy zarobiliśmy, lub straciliśmy. Dalszy przyjaciel spalił się, bo zrobił prezentacje dla potencjalnych klientów, ale była zwykłym ględzeniem. Zrobił pracę nad specyfikacją dla klienta, który nawet nie odbierał wiadomości e-mail.

Tak czy inaczej większość z nas jest żebrakami, zadowolonymi narkomanami, uzależnionymi od świata, aby uczynił nas szczęśliwymi.

W efekcie czujemy się jak żebracy. Jak możemy zatrzymać?
Jak przestać czuć się jak żebrak

Żebrak – zachowanie nawykowe; te zwyczaje są zakorzenione i są bardzo trudne do zmiany. Kluczem do zmiany by nie czuć się jak żebrak jest przestać zachowywać się jak on. Sprawdź swoje akcje tylko raz dziennie, a nie co pięć minut. Jeśli nie możesz tego zrobić, sprzedaj je wszystkie. Thoreau powiedział:

Jesteśmy bogaci w wiele rzeczy nie wspominając ich.

Dawać – ludzie w trybie ‚żebrak’ nigdy nie dają. Dawanie niszczy to zaprogramowanie.

Umartwiać się światu – w kategoriach religijnych oznacza to odzwyczajać się od świata. Odmówić sobie zdobycia niematerialnego szczęścia z czegoś na pozór niezauważalnego gołym okiem, z połączenia duszy z Bogiem.

Stajesz się obojętny chwaleniu lub potępianiu z wyjątkiem własnych win. To zabawne, że przykładamy tak wiele uwagi na opinię innych ludzi, a tak mało naszej o samych sobie. Poświęcasz tak wiele wysiłku, aby zyskać szacunek u innych i tak niewiele by zdobyć swój własny do siebie. Zamiast patrzeć na innych musimy nauczyć się z samym sobą czuć dobrze. Ciesz się jaźnią.

Mamy zaprogramowane zaprzeczanie nas samych i zgodnie z innymi.

Musimy się przeprogramować, czy to przez ciągłe modlitwy, medytacje lub powtarzając afirmacje. Umysł jest jak kierownica. Jeżeli nie przejmiesz nad nim kontroli, będziesz skręcać bez celu, lub ktoś lub coś będzie to sprawiać.

Kluczem jest złożenie umysłu do duszy. Dusza jest samodzielna. Dusza jest naszym połączeniem z Bogiem.

Musimy być egocentryczni. Opanowani. Samodzielni. Zmotywowani. Samowystarczalni. Wypełnieni Bogiem etc.

Ludzie traktują cię tak, jak ty traktujesz siebie.

(1) Schadenfreude – przyjemność czerpana z cudzego nieszczęścia bądź niepowodzenia. Termin ten powstał poprzez połączenie niemieckich słów Schaden (szkoda, strata) i Freude (radość)

tł. ls

Źródło:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brak-statystyk-wewnetrznego-ubostwa-2014-05