Camp Hero State Park leży na wschodnim końcu Long Island, NY. Zajmuje obszar o powierzchni 3,05 km2.
Obszar znany również jako Air Force Station Montauk został zajęty przez armię amerykańską w 1942 w celu obrony przed potencjalną inwazją na Nowy Jork od strony oceanu.
Na terenie parku można zobaczyć pozostałości po stacjonującej tam armii, pozostałości dawnych instalacji wojskowych, potężne bunkry oraz jedyny w swoim rodzaju i jeden z największych radarów w USA. Antena radaru ma 38 metrów długości i 12 metrów wysokości, waży 40 ton. Działający radar mógł wykryć obiekty znajdujące się w powietrzu w odległości ponad 320 km. Sygnał miał tak silny, że przerywał nawet lokalne audycje telewizyjne i radiowe.
Instalacja przestała spełniać swoją funkcję w momencie pojawienia się i rozwoju technologi satelitarnej i oficjalnie została zamknięta 31 stycznia 1981 roku.
Radar ten był także centralnym elementem teorii spiskowej (mówi się, że na terenie Camp Hero prowadzono tajne eksperymenty wojskowe).
Obecnie samo miejsce, w którym znajduje się radar jest zamknięte dla oglądających. Grozi zawaleniem. Nie zburzono go jednak, gdyż dla żeglarzy na pobliskich wodach stanowi punkt orientacyjny. Są plany, aby na terenie Camp Hero utworzyć muzeum wewnątrz wieży radarowej, które skupi się na II wojnie światowej i historii zimnej wojny.
Camp Hero to nie tylko historia, ale tez doskonałe miejsce do odpoczynku z pięknymi widokami (klify), terenami piknikowymi, plażami, szlakami dla turystyki pieszej, rowerowej, konnej a zimą narciarstwa biegowego.

Źródło: Redakcja