Chińczyk z prowincji Szangtung trafił do Księgi Rekordów Guinnessa po tym, jak dał się obsiąść pszczołom. Przyjął na swoje niemal nagie ciało dokładnie 109,5 kg pszczół.
Przez cały czas bicia rekordu nie wyjmował z ust papierosa.

Nowy rekord ustanowił 55-letni Gao Bingguo, pszczelarz z ponad 30-letnim doświadczeniem. Koledzy po fachu wysypali na jego ciało ponad milion pszczół z ponad setki uli. Żeby pszczoły nie odleciały, do jego ciała przyczepiono kilkanaście królowych-matek.

Po godzinie Gao dźwigał na swoim ciele 109,5 kg pszczół i pobił rekord Guinnessa, który do tej pory wynosi 83,5 kg. Zdetronizował tym samym innego Chińczyka, Zhanga Weia z prowincji Shaanxi.

Po sprawdzeniu i przeszukaniu bazy danych i obserwowaniu wydarzenia ogłaszamy, że pan Gao Bingguo pobił rekord – oświadczył Luo Xing, sędzia.

Pszczelarze szacują, że na ok. 10 tys. pszczół waży ok. 1 kg. Oszacowali więc, że w chwili bicia rekordu Guinnessa na ciele Chińczyka znajdowało się ok. 1,1 mln pszczół.

Mężczyzna dla podkreślenia, że rekord łamie z łatwością ani na chwilę nie wyjął z ust papierosa.

Źródło: http://losyziemi.pl/chiny-pobito-rekord-guinnessa-mezczyzna-mial-na-sobie-prawie-1-1-miliona-pszczol-ktore-wazyly-109-5-kg