islam

Czterech imigrantów z Afryki zgwałciło Szwedkę, jednak już są na wolności. Jeden z nich otrzymał odszkodowanie za czas spędzony w areszcie. Wszystko przez to, że sąd nie był w stanie ustalić, „kto co robił w czasie gwałcenia kobiety”.

Do zdarzenia doszło w nocy 17 października 2015 roku w miejscowości Ludvika, w środkowej Szwecji. Kobieta wracała sama do domu, wówczas zaczepił ją jeden z Afrykańczyków, prosząc o papierosa, po chwili przybyli koledzy, którzy pomogli dokonać gwałtu. Imigrantów z Afryki odstraszył inny mężczyzna, który przechodził obok.

Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich to Erytrejczycy w wieku od 19 do 26 lat. Jeden z nich został wypuszczony i otrzymał odszkodowanie w wysokości 140 tys. koron szwedzkich (SEK) za „traumę, jaką przeżył w szwedzkim więzieniu”. Sąd uznał wprawdzie, że mężczyzna gwałcił kobietę, lecz „był bardziej pasywny”, więc ciężko orzec, jaka jest jego wina.

Pozostali trzej skazani byli na trzy lata pozbawienia wolności, lecz sąd apelacyjny wyrok uchylił. Zdaniem sędziego nie sposób ustalić, „kto dokładnie co robił w czasie gwałtu”, więc nie ma możliwości wszystkich skazać.

„W społeczeństwie, które utraciło swoją duszę i pogrążyło się w szaleństwie, wszystko jest już możliwe” – pisze jeden ze szwedzkich blogerów, komentując wyrok sądu. Nie mamy informacji, czy kobieta również dostała odszkodowanie za krzywdę wyrządzoną przez imigrantów.

źródło: friatider.se / dalademokraten.se

Źródło: https://ndie.pl/gwalciciel-erytrei-otrzymal-140-tys-koron-szwedzkich-odszkodowania-traume-wiezieniu/