Kaukaski mufti wzywa, aby obrzezać wszystkie kobiety na świecie.

Ismail Berdijew, przewodniczący Centrum Koordynacyjnego Muzułmanów Kaukazu Północnego zlecił obrzezanie wszystkich kobiet w kraju i na świecie, podaje Interfax.

„Musimy obrzezać wszystkie kobiety, aby nie było rozpusty na Ziemi” – powiedział mufti.

Imam potwierdził jednocześnie, że w niektórych wsiach w Dagestanie praktykowane jest obrzezanie kobiet.

Zdaniem przewodniczącego, islam nie nakazuje obrzezania kobiet, ale jest ono niezbędne do zmniejszenia seksualności kobiet. Jeśli byłoby to zastosowane w stosunku do wszystkich kobiet, byłoby bardzo dobrze. Bóg stworzył kobietę, aby ta rodziła dzieci i wychowywała je. I to (obrzezanie) nie ma nic wspólnego z tym. Kobiety od tego nie przestają rodzić i korupcji byłaby mniej”- powiedział mufti.

W poniedziałek Berdjew powiedział stacji radiowej „Goworit Moskwa”, że zwyczaje takie są praktykowane w Dagestanie.

„O ile wiem, jest to robione, aby uspokoić zapędy młodych kobiet. Absolutnie nie szkodzi to ich zdrowiu”- powiedział Berdijew.

Dmitrij Gudkow, zastępca Dumy Państwowej, zauważył, że Ismail Berdijew jest członkiem Rady Współpracy ze Związkami Wyznaniowymi przy prezydencie Rosji. Deputowany jest oburzony wypowiedziami muftiego.

Przypomnijmy, że kilka dni temu obrońcy praw człowieka opublikowali raport na temat praktyki okaleczania żeńskich narządów płciowych w niektórych rejonach Dagestanu. Działanie to zmniejsza czułość i pożądanie seksualne u kobiet. Zabiegi przeprowadza się na dziewczynkach poniżej trzeciego roku życia, a w rzadkich przypadkach do dwunastu lat. Przy praktykach domowych często dochodzi do powikłań, które we współczesnym cywilizowanym świecie kwalifikowane jest, jako umyślne wyrządzenie szkody na zdrowiu dziecka.

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kaukaski-mufti-wzywa-aby-obrzezac-wszystkie-kobiety-na-swiecie

This Post Has One Comment

  1. Marek

    Islam powinien byc religia zakazana na calym swiecie i tyle w tym temacie. Mysle, ze swiat predzej czy pozniej bedzie zmuszony to zrobic.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.