Jeśli informacja podawana przez Koreę Północną jest prawdziwa, tamtejsi naukowcy są w posiadaniu „cudownego leku”, który potrafi wyleczyć człowieka z wielu niebezpiecznych wirusów i chorób. Co ciekawe, kraj posiada to lekarstwo rzekomo od 19 lat. Wiadomość ta spotkała się z wielkim niedowierzaniem i jeszcze większym sceptyzmem.

Informacje pochodzące z północnokoreańskich mediów bardzo często są traktowane z dystansem. Nie inaczej jest w przypadku szczepionki o nazwie Kumdang-2, która ma posiadać wręcz boskie właściwości lecznicze. Lek potrafi zneutralizować różne wirusy i choroby – lista jest bardzo długa, a jednocześnie nie wywołuje on żadnych efektów ubocznych. Wymienić warto cukrzycę, choroby skórne, zapalne oraz weneryczne; choroby serca, bezsenność, zatrucie lekami, zapalenie wątroby a nawet ptasią grypę, raka, AIDS, SARS, MERS, Ebolę czy uzależnienie od narkotyków.

Kumdang-2 zawiera żeń-szeń który był hodowany na specjalnym nawozie, sacharydy, lekkie i rzadkie pierwiastki pochodzące z ziemi oraz mikroskopijne ilości złota i platyny. To uniwersalne lekarstwo jest podobno dobre na niemal każdą chorobę, lecz Korea Północna nie przedstawiła żadnych dowodów na skuteczność tej szczepionki. Z tego powodu, świat naukowy woli podejść sceptycznie do tej informacji.

Źródło: kumdang2.com, zmianynaziemi.pl

Źródło: http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/58597-korea-polnocna-twierdzi-ze-posiada-rewolucyjne-lekarstwo-na-ebole-aids-i-inne-wirusy