Japońscy mnisi bez strachu mumifikowali ciała w nadziei życia wiecznego. Alchemicy europejscy, nie szczędząc wysiłku, pracowali nad eliksirem nieśmiertelności. Czy jest możliwe, by człowiek mógł żyć wiecznie? Ci ludzie próbowali odpowiedzieć na to pytanie…

1. Aleksandr Bogdanow
Ten rosyjski uczony i pisarz science fiction był jednym z czołowych ideologów socjalizmu. Przyjaźnił się z Leninem, założył własny instytut transfuzji krwi i eksperymentował z odwracaniem procesu starzenia człowieka. Bogdanow wymyślił i opracował teorię odmładzania poprzez transfuzje krwi, bardzo pozytywnie przyjętą w rewolucyjnej Rosji. Naukowiec eksperymentował na sobie i zmarł podczas jedenastej transfuzji krwi.

2. Albert Wielki
Albert Magnus jest uważany za jednego z największych niemieckich filozofów i teologów średniowiecza. Oczywiście interesował się również alchemią – w tym czasie alchemią interesowali się wszyscy wykształceni ludzie. Albert Wielki przeżył aż 80 lat, co w XIII wieku było prawdziwym rekordem. Ponadto, zgodnie z legendą, Albert był pierwszym alchemikiem, który z powodzeniem przeprowadził proces transmutacji złota z innych materiałów.
Według legendy, Albert odkrył kamień filozoficzny i przekazał go przed śmiercią swemu uczniowi Tomaszowi z Akwinu. Biorąc pod uwagę, że Tomasz z Akwinu zmarł sześć lat przed śmiercią Alberta, ta legenda jest mało prawdopodobna.

3. Diana de Poitiers
Kochanka króla Henryka II starała się przedłużyć młodość dziwnym napojem ze sproszkowanego złota. W rzeczywistości na urodę Diany większy wpływ miał jej tryb życia (nie było dnia, którego nie spędziłaby bez polowań konnych i pływania w jeziorze) i szczęście genetyczne. Królewska kochanka żyła dość długo, a zmarła w wieku 66 lat. Badania włosów Diany przeprowadzone w 2009 roku wykazały zawartość złota 500 razy wyższą niż normalnie.

4. Qin Shi Huang
Qin Shi Huang był pierwszym władcą zjednoczonych Chin i pierwszym władcą tytułującym się cesarzem. Podczas jego panowania wzniesiono Wielki Mur, zbudowano słynną Terakotową Armię i zunifikowano pismo, miary, wagi i walutę. Qin Shi Huang zapragnął zdobyć życie wieczne. Zdesperowany, by być nieśmiertelnym, wysłał kilka statków w poszukiwaniu legendarnych Wysp Nieśmiertelności. Słudzy mieli mu przywieźć eliksir życia. Cesarz nie czekał na powrót swoich sług – Qin Shi Huang zaczął zażywać modne wówczas „pigułki nieśmiertelności”, w skład których wchodziła rtęć, co doprowadziło do jego śmierci.

5. Isaac Newton
Jeden z największych naukowców wszech czasów żył w czasach, w których nauka pozostawała w interakcji z magią i alchemią. Wielki fizyk poświęcił całą drugą połowę swojego życia zawodowego na poszukiwania eliksiru nieśmiertelności i kamienia filozoficznego. Pewnego dnia Isaac Newton własnoręcznie podpalił swą pracownię i zabronił jej gaszenia. Podejrzewa się, że naukowiec znalazł to, czego szukał, ale uznał za zbyt niebezpieczne dla człowieka.

6. Richard Chanfray
Francuz Richard Chanfray „ujawnił” swoją prawdziwą tożsamość dopiero w latach 70. ubiegłego wieku. W programie telewizyjnym ten tajemniczy człowiek oznajmił, że jest nieśmiertelnym hrabią Saint-Germain. Jak twierdził, potrafił transmutować ołów w złoto, miał moc nieśmiertelności, a także zdolność pamiętania poprzednich wcieleń.

7. Hrabia de Saint-Germain
I oczywiście kolej na samego hrabiego Saint-Germain. Nikt nie wie dokładnie, kiedy urodził się ten dziwny francuski dworzanin. Hrabia był bardzo bogaty, znał wszystkie języki europejskie oraz trzy języki arabskie, studiował filozofię i prawie nigdy nie spał. Saint-Germain cieszył się przychylnością króla i mógł bez obaw przeprowadzać eksperymenty alchemiczne. W 1784 roku hrabia upozorował własną śmierć i zniknął. Gdy kilka dni po jego śmierci otwarto trumnę, okazała się pusta. W późniejszych latach wielu świadków twierdziło, że widziało go wśród żywych.
Źródło: www.dnpmag.com/2017/02/13/kak-r…mi/

Źródło: http://joemonster.org/art/38812/Ktoz_nie_chcialby_zyc_wiecznie_