Posiadając kilka rodzajów ubezpieczeń, chroniących różne aspekty naszego życia jak dom, samochód czy firmę, warto zastanowić się nad połączeniem ich wszystkich. Właściwe dobranie odpowiedniego zestawu ubezpieczeń oznacza nie tylko mniej kłopotów i papierów, lecz pozwala także na znaczące obniżenie naszej miesięcznej składki.

W niejednym gospodarstwie domowym występuje więcej niż jeden samochód. Żona jeździ do pracy swoim autem, mąż swoim. Nastolatek tuż po szesnastych urodzinach i zdanym egzaminie na prawo jazdy kupuje pierwszy pojazd. Zamożny przedsiębiorca posiada w garażu kilka samochodów. Dziadek lub babcia mieszkający z dziećmi oraz wnukami często dysponują własnym autem. W tego typu sytuacjach warto rozważyć ubezpieczenie wszystkich samochodów na jednej polisie. Dzięki temu będziemy mieć mniej rachunków do płacenia, a przede wszystkim otrzymamy zniżkę za posiadanie kilku pojazdów, czyli tzw. „multi-car discount”.
Dodatkowo, jeżeli decydujemy się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego wraz z polisą na dom, możemy liczyć na otrzymanie specjalnej zniżki. Warto zatem dowiedzieć się, czy nasz ubezpieczyciel oferuje niższą składkę na obie polisy. Połączenie ochrony na samochód i dom pozwala zaoszczędzić od 5 do nawet 15% kosztów ubezpieczenia w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Podobnie rzecz ma się w przypadku, gdy wynajmujemy mieszkanie. Wykupując tzw. renters insurance, czyli polisę dla lokatorów, zyskujemy nie tylko ochronę naszego mienia i odpowiedzialności prawnej za ewentualnie wyrządzone szkody, ale także kilkuprocentową zniżkę na samochód. Upusty tego typu oferuje większość ubezpieczycieli, w tym np. Progressive Casualty Insurance. O ubezpieczeniu lokatorskim warto pomyśleć tym bardziej, że jest ono naprawdę niedrogie (ceny rozpoczynają się od kilkunastu dolarów miesięcznie), a zapewnia nam solidną ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń mogących mieć miejsce w naszym mieszkaniu (np. zalanie sąsiada czy kradzież sprzętu). To samo tyczy się innych rodzajów ubezpieczenia typu property, np. polisy na kondominium.
Omawiając łączenie różnych typów ochrony nie sposób zapomnieć o tzw. pakietach. Są to to produkty, które zawierają kilka odrębnych polis w jednym zestawie. Pakiet ubezpieczeniowy ma na celu objęcie klienta ochroną, która zapewni mu pełniejsze zabezpieczenie przed następstwami różnych typów zdarzeń losowych. Może on obejmować pokrycie o bardzo różnym zakresie. Najczęściej oferowane pakiety ubezpieczeniowe łączą w sobie ochronę majątku trwałego i ruchomego (np. nieruchomość i związane z nią mienie) oraz odpowiedzialność cywilną. Dzieje się tak np. w przypadku bardzo popularnych pakietów komercyjnych skierowanych do właścicieli małych firm i przedsiębiorstw (BOP). Warto nadmienić, że najkorzystniejsze są te pakiety, które oferują szeroki zakres ubezpieczanych ryzyk przy składkach znacznie obniżonych w stosunku do ubezpieczeń realizowanych oddzielnie. Dlatego też, zawsze należy sprawdzić czy „efektem ubocznym” pakietu nie jest poważnie odchudzony zakres ochrony. Ponieważ jest to najczęściej stosowana przez towarzystwa metoda na zrekompensowanie sobie obniżonej składki, przy zakupie pakietu komercyjnego warto skonsultować swoją decyzję z agentem lub brokerem, posiadającym większe doświadczenie. Z drugiej strony pakiety mają także swoje zalety np. w postaci mniejszych wymagań w stosunku do klienta.
Ubezpieczenie to ochrona zarówno dla Państwa, Państwa rodziny, jak i Waszego stylu życia. Szukając różnych rodzajów ubezpieczeń z pewnością wiecie, jak trudno zorientować się, która polisa będzie dla Was najwłaściwsza. W gąszczu informacji i ofert, którymi na co dzień nęcą nas towarzystwa ubezpieczeniowe, nietrudno o nietrafiony wybór. W Greenpoint Insurance doskonale to rozumiemy. Dlatego proponujemy Państwu wsparcie naszych doświadczonych agentów, którzy pomogą w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Z pomocą naszego biura ubezpieczenie domu, samochodu czy firmy zarówno w Nowym Jorku jak i w New Jersey stanie się niezwykle łatwe. Wystarczy jeden telefon, by rozpocząć proces porównywania polis i tworzenia takiej, która będzie najlepiej odpowiadać Państwa indywidualnym potrzebom. Mając za sobą lata doświadczenia i umowy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi, jesteśmy gotowi pomóc Państwu zaoszczędzić pieniądze już dziś. Ponadto oferujemy całościowy przegląd obecnie posiadanych już ubezpieczeń w celu weryfikacji warunków ochrony i porównania cen u różnych ubezpieczycieli. Nasza agencja opracowuje i wdraża programy ubezpieczeniowe zabezpieczające interesy firm z niemalże z każdej branży oraz oferuje szeroki wachlarz ubezpieczeń osobistych. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć czegoś więcej na temat tego jak zaoszczędzić na posiadanych polisach bądź otrzymać darmową wycenę na konkretne ubezpieczenie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 718-383-0306 bądź poprzez stronę internetową www.GreenpointBroker.com za pomocą czatu online dostępnego dla Państwa 24 godziny na dobę.