prahlad

Prahlad Jani urodził się w wiosce Charod w stanie Gujarat, w Indiach. W wieku 7 lat opuścił dom w poszukiwaniu duchowego oświecenia.

Jaskinię w Himalajach uczynił swoim domem, w której żył nie jedząc i nie pijąc przez ponad 65 lat. Ponieważ nie jadł tak długo, Prahlad Jani nie pamięta nawet smaku jedzenia ani też co kiedyś lubił. Ponadto, przez 45 lat swego życia w ogóle nie mówił. Praktykował starożytną technikę jogi zwaną amrita, by wykorzystać kosmiczną energię. Podczas długich godzin medytacji, wchodził w stan samadhi, w którym doświadczał olbrzymiego światła i najwyższego błogosławieństwa. Jest zdrowy i aktywny. Święty pustelnik powiedział reporterom, że może przejść 200 kilometrów, nie czując zmęczenia. Ponadto, może też medytować przez bardzo długi czas.

Dr Sudhir Shah, kierownik Wydziału Neurologii w Sheth KM School of Post Graduate Medicine and Research w Indiach, który prowadził liczne, bardzo interesujące badania z ludźmi, którzy pościli przez długi czas, wyjaśnia: „To jest próba zrozumienia nowego wymiaru w medycynie naukowej i pomoc dla ludzkości”. Szczególnie interesował ich fakt, że Prahlad Jani przeżył 69 lat bez pobierania jakiegokolwiek pokarmu czy wody. Normalnie, przeciętny człowiek może przeżyć bez wody jedynie 4 dni, ale święty pustelnik utrzymał się przy życiu bez wody przez ponad pół wieku.

Ostatecznie, w listopadzie 2003 r., po ponad roku starań, Prahlad Jani wyraził zgodę, by uczestniczyć w badaniach naukowych w Szpitalu Sterlinga w Ahmedabad w Indiach. Dr Shah wyraził radość z możliwości zbadania świętego pustelnika, wierząc, że wyniki badań przyniosą nowe poznanie ludzkiego ciała w świecie medycyny.

Pokój Prahlad Jani był specjalnie przygotowany, miał szklane drzwi i monitoring do stałego nadzoru. Wyznaczono członków ekipy, by pozostawali przy nim całą dobę, by mieć pewność, że nie pił ani nie jadł. Kiedy miał pozwolenie, by wziąć kąpiel ilość wody była odmierzana przed i po kąpieli, aby była pewność, że nie wypił ani trochę płynu. Według dr Shaha nie było ani jednej luki w protokole z badań.

Początkowo lekarze obawiali się o samopoczucie świętego pustelnika i zaplanowali czas trwania tego projektu jedynie na 7 dni; jednakże, byli tak zdumieni i zaskoczeni jego zdrowiem w tym okresie, że przedłużyli badania do 10 dni. Lekarze potwierdzili, że protokół był ściśle przestrzegany i Prahlad Jani nie otrzymywał żadnego jedzenia ani wody do picia. Odnotowali również, że był dowód tworzenia się moczu w jego pęcherzu, ale później zostawał ponownie wchłonięty przez ścianki pęcherza. Efekty badań pokazały, że święty pustelnik był zupełnie zdrowy, mimo, że nie jadł i nie pił przez 10 dni z rzędu.

Dr Shah, który w związku ze swoim poprzednim stanowiskiem prezesa Narodowej Federacji Lekarzy Dżaińskich jest przyzwyczajony do widoku wielu zdrowych wegetarian, był wielce zdumiony zdrowiem Prahlad Jani: „Być może jest on zdrowszy niż inni ludzie w jego wieku. Ma puls jedynie 55, co jest nie do pomyślenia dla mężczyzny w jego wieku, ale raczej zbliżony jest do tętna elity atletów”.

Prahlad Jani powiedział lekarzom, że nigdy nie doświadczał problemów zdrowotnych i jest przekonany, że jego sposób życia bez jedzenia utrzyma jego ciało przez kolejne lata, wierzy on, że może dożyć do 5 tysięcy a nawet 10 tysięcy lat.

Jako konkluzja intensywnych badań, ekipie lekarzy pozostało rozważanie niezwykłych zdolności, jakie posiada ten święty człowiek, będący w stanie żyć wyłącznie za sprawą kosmicznej energii. W kończącym raporcie napisali: „Jesteśmy zdziwieni faktem, jak udało mu się przeżyć, szczególnie bez oddawania moczu przez 10 dni i mimo tego pozostać ogólnie zdrowym”.

Prahlad Jani nie uważa swojej umiejętności życia bez jedzenia za coś nadzwyczajnego; przypisuje to łasce i błogosławieństwu z Nieba.

Po badaniu Prahlad Jani szczęśliwy powrócił do swojej jaskini, gdzie kontynuuje praktykę duchową. Tym, którzy przybywają w poszukiwaniu rady, przekazuje słowa mądrości, a gdy pozostawiają dary, wysyła je wszystkie potrzebującym i biednym.

Źródło:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_prahlad_jani_-_69_lat_zycia_w_jaskini.html