TEATR

W naszej kulturze europejskiej, pozycja kobiety jest bardzo wysoka. Nie bez znaczenia są też tradycje chrześcijańskie, ale przede wszystkim etos rycerski. Dla nas kobiet, zabijano smoki, nam damom serca dedykowane były wojenne zwycięstwa…
Mimo, że kobiety wywalczyły swoje równouprawnienie, bacznie sprawdzają mężczyzn w wypełnianiu należących im honorów. Wyjście do teatru w towarzystwie kilku kobiet to „wyprawa rycerska” dla każdego mężczyzny. Teściowa i własna matka jest „ważniejsza” od żony. Wszelkie względy pierwszeństwa mężczyzna okazuje w kolejności następującej: babka, teściowa, matka, żona. Nie ma tutaj znaczenia, do której rodziny należą wymienione kobiety. Proszę pamiętać, żeby zająć miejsce między obiema paniami, pamiętając, że tę najważniejszą /matkę, teściową/ sadzamy po prawej ręce. Tak, więc hierarchia wieku jest najważniejsza. Mądra kobieta w mig zrozumie takie zależności.

Miło będzie nam słuchać od własnej matki, cioci czy babci – „jakiż to kulturalny i uprzejmy jest nasz mąż”! Pamiętajmy również, że opuszczając w czasie przerwy swoje miejsce siedzące – przechodzimy odwróceni twarzą a nie plecami do osób siedzących.

Napisane przez: Maria Bujas-Łukaszewska

Maria Bujas-Łukaszewska. Pomysłodawczyni i główny koordynator Akademii Dobrych Manier
Więcej informacji na stronie: www.etykieta.org

Źródło:
http://www.przeglad.ca/idac-zona-tesciowa-teatru-ktorej-pierwszej-pomagam-sie-ubierac/