Wszyscy kochamy piękno natury, która jest naszą inspiracją w codziennym życiu. Jak stary świat tak człowiek tworzył art, próbował naśladować naturę, utrwalał jej piękno i ukrywał swoje znaczące zdarzenia w symbolach.

Symbole – stare i te nowe, często jako pieczęcie rodowe, narodowe, religijne (pieczęcie, flagi i inne talizmany) znane od czasów najstarszych kultur i nadal odgrywają dużą rolę w naszej codzienności. Symbole są związane ze świętą geometrią, która jest bardzo popularna w naszych czasach. Święta geometria jest energię kształtu i ma wielkie święte znaczenie. Człowiek ukrył swoją myśl, swoje prawdy w wielu symbolach, np. we wczesnym chrześcijaństwie znak ryb, który służył dla wszystkich ukrywających się wiernych jako znak rozpoznawczy. Chrześcijanie nadali mu swojej znaczącej mocy, był ich pieczęcią, mową i ochronnym talizmanem. Człowiek użył w tworzenie symboli wszystkich form występujących w przyrodzie, takich jak: roślinki, muszelki, płatki śniegu… to były początki komunikacji między ludźmi zanim nie stworzono literek i pisma.

Większość symboli ma więcej niż jedno znaczenie, np. znak równomiernego krzyża; znaczy krzyż lub cztery kardynalne kierunki: północ, południe, wschód, zachód. Czterech wielkich budowniczych świata … potężnych filarów Ziemi.

Znajomość sekretnej geometrii jest niczym wielki filozoficzny kamień. Spotykamy ją na każdym kroku, była tworzona rękoma naszych przodków i nadal sami ją tworzymy. Wystarczy przyjrzeć się architekturze, budowli świątyń i innych potężnych gmachów, codziennym ozdobom, biżuterii.

W kościołach w tym także w katolickim aż się roi od sekretnej geometrii; oprócz świętej geometrii kształtów kościelnych budowli także w ich wnętrzu widzimy na czołowym miejscu wizerunki Chrystusa, Maryi i innych świętych i całą gamę innych świętych geometrycznych symboli ukrytych w kwiatach, ornamentach… etc.

Kto się w takim wnętrzu znajdzie bez pytania wie, komu ono przynależy.

Dobrze znany chrześcijański znak – ryba, ale mało kto wie, że identyczny znak przynależał do starożytnego Sumeru, jak również miał podobne znaczenie. Sumeryjska ryba znaczy: Bóg z wody, tutaj widzimy ukrytą ciągłość między starożytnymi kulturami. Ludy starożytne czcząc Boga używały tego samego symbolu co później przejęli chrześcijanie.

Starożytne ludy czciły słońce – jako symbol śmierci i zmartwychwstania – dla nich słońce rodziło się codziennie w morzu i gasło wieczorem w morzu.

Takich przykładów znajdziemy mnóstwo. To co dzisiaj uważamy za czysto chrześcijańskie jest dużo starsze.

Podobnie ma się sprawa z trójkątem równobocznym – symbol Boga. Idealny trójkąt jako Jedność i Całość. W Kościele Chrześcijańskim spotykamy znak trójkąta z wpisanym w nim okiem i słonecznymi promieniami.

Czy nie przypomina nam ten znak oka Horusa z religii egipskiej?

Święta geometria polega na projektowaniu naszej rzeczywistości, najczęściej w architekturze sakralnej i sztuce sakralnej.

Poza tym, kto zna dobrze geometrię, jej energię kształtu śmiało przyzna, że każdy kształt ma swoje proporcje, harmonię i nie tylko w dziedzinie geometrii, ale także występuje w dziedzinie muzyki, światła i kosmologii. Każdy biolog badający żywe komórki wie, że praca całego organizmu jest świętą geometrią, wszystko musi wibrować harmonijnie, jeśli organizm zaczyna chorować, została zakłócona święta geometria ciała. Ale to już jest wyższa anatomiczna filozofia i wymaga odpowiedniej wiedzy na wielu polach.

W życiu każdy z nas może ujrzeć na własne oczy: kościoły, meczety, zabytki, święte gaje, ikonografię – wszystko doskonałe w swoich proporcjach. Święta geometria może być rozumiana jako światopogląd; rozpoznawanie wzorców i ukrytych religijnych symboli, tajemnic, ich czasu i formy. Dla tej grupy postrzegane jest to jako święte. Łącząc się z tym wierzący rozważa wielkie tajemnice, ma w nich wgląd, uczy się Prawa i Mądrości Wszechświata.

Należy jednak pamiętać, że większość z tych symboli ma podwójne znaczenie. Znalazło się bowiem wiele osób, które na własne potrzeby zmieniły świętą geometrię.

Może z początku uczyniono to z żartu … a może od razu czyniono to świadomie? Najczęściej ludzie byli kierowani uzyskaniem nadzwyczajnych ludzkich mocy.

Modna jest w dzisiejszym świecie pogoń za pieniądzem, sukcesem, sławą, pokazaniem światu swoich nadzwyczajnych zdolności; jednym słowem kreowanie wielkiego egoizmu – przecenianie ludzkich mocy. A przecież wiemy wszyscy dobrze, żadna materia nie jest wieczna. Dzisiejszy człowiek aby pokazać swoje moce stosuje różne rytuały, nie wystarcza mu tylko modlitwa i wielka wiara w Boga. Dopóki używa symboli aby pomóc innym wszystko jest w porządku. Znamy wiele ochronnych talizmanów, nosimy je aby się chronić przed złymi mocami. Dla chrześcijan będzie to wizerunki Jezusa, Maryi, Świętych, dla innych religii ich przewodnicy.

Wiadomo, że kij ma dwa końce i tak jak harmonijna komórka w ludzkim ciele będzie pracować prawidłowo kiedy zasilamy ją dobrymi energiami, ale wystarczy tylko ją zakłócić a na negatywny efekt nie będziemy czekać długo, zmienia swój rytm i zaburza cały organ, wywołuje choroby.

Podobnie jest z symbolami, kiedy bierzemy do ręki i kreujemy pozytywne myśli, jesteśmy przepełnieni miłością żaden symbol nam nie zaszkodzi ani nie wpłynie negatywnie na innych. Przeciwnie będzie chroniącym talizmanem. Ale jeśli w czyimś chorobliwym umyśle zrodzi się inna przeciwna myśl użyje symboli do swoich niecnych rytuałów. W takim przypadku odwraca bieguny, kreuje inną energię. Takie czyny nie przynależą do dzieci światła tylko do dzieci ciemności. Ich siłą będzie nienawiść, manipulacja, kłamstwo.

Odwracanie znaków służy do zmiany energii. Czynią to różni ludzie i w różnych celach. Wielu jest w ogóle nie świadomych swoich działań. Najbardziej przekrętną grupą są sataniści. Ich kult jest perswazyjną prawdą symboliki chrześcijańskiej a ich działanie krzywdzenie innych dla własnej przyjemności, ale dopóki nie kreują we własnym umyśle zła nie ma prawa nic złego się zdarzyć. Najbardziej znaną grupą manipulatorów starymi symbolami są sataniści.

Wyznawcy Chrystusa mają swoją Biblię. Sataniści też stworzyli swoją biblię szatana, która zaprzecza w duchowość chrześcijańską, miłość i czynienie dobra. Wskazuje, że dobro jest złem a zło dobrem. Wszystkie wartości prawdziwego Bożego życia są wywrócone do góry nogami. Jeszcze gorsze jest to co czynią w swoich rytuałach. Sataniści przejęli dużo chrześcijańskich – pozytywnych symboli, w tym jest krzyż, pentagram, kielich używany do Komunii Św., który napełniają krwią zabitych zwierząt i jak coraz częściej niosą różne doniesienia napełniają go również krwią ludzką. Wszystkie te symbole stawiają na własnych ołtarzach. Wystarczy poszperać po necie a można znaleźć na ten temat dużo szokujących informacji. Oglądam również kilka programów TV o podobnych ekscesach na terenie USA.

Podstawowym celem satanizmu jest zwalczanie chrześcijan i walka z Bogiem. W obecnym czasie ten kult osiągnął potężne rozmiary.

Osoby, które posiadają w sobie pęd do satanizmu wybierają osoby słabe: psychicznie i fizycznie, nadużywające alkohol, narkotyki, osoby o wibracjach podatnych na działanie złego. Szatan ma swoje chwyty, ale nie czyni tego sam; czyni to przez swoich wyznawców, potrafi dać człowiekowi pieniądze, sukces, ale po pewnym czasie ta silna wykreowana przez niego osobowość zaczyna się rozpadać. Wówczas szatan atakuje jego umysł i poprzez wielki lęk, robi z tą osobą co chce. Człowiek idący za szatanem nie ma wiary w Boga, w Jego Miłosierdzie, neguje Kościół, Komunię Św., modlitwę o pomoc do Boga, szuka w Bogu win.

Ciężko tą walkę wygrać lecz Bóg może wszystko, należy tylko skierować się do Niego i wytrwać bez względu na okoliczności! Nie wolno się lękać, zniechęcać … a dodatkowo miłość i bezwarunkowa pomoc bliźniego są potężnymi narzędziami, zbroją Bożą przed pokusami zła.

To, że sataniści sieją demoralizację widzimy coraz częściej. Obrażają ludzi wierzących w Boga. Potrafią zniszczyć wszystkie przejawy świętości a nawet cmentarze, rujnują drugiego człowieka, zachwieją wszystkie wiary i rzeczywiste prawdy płynące od Boga.

Znana nam pacyfka – znak pokoju, opozyt do przemocy i wojny, idea pokoju i miłości dla bliźnich; świat za pomocą tego symbolu protestował przeciw wojnom. Dzisiaj sataniści zaczęli go używać jako znak upadku chrześcijaństwa. Robią to świadomie aby ludzie bali się go używać w swoim pierwotnym założeniu. I tu jest już wielkie nieporozumienie, bo tak się dzieje, że uczciwi ludzie boją się go używać a sataniści są górą. Symbole, które mogą nas chronić zostają wykorzystane do innych celów a strachliwy człowiek wierzy we wszystko. A zły coraz mocniej potęguje w ludziach strach i wprowadza swój system filozofii stawiając na najwyższym miejscu kult szatana.

Jednak my, dzieci Boga powinniśmy mieć swój rozum i nie być tępymi narzędziami, które można omamić strachem. Ci, co tak mocno walczą wskazując innym ich błędne pojmowanie symboli powinni przede wszystkim zapoznać się z ich prawdziwym pierwotnym przeznaczeniem. Muszą dobrze zrozumieć kto gra w drużynie Boga a kto w drużynie szatana, nie wylewać dziecka z kąpielą. Wielki to dar – rozpoznania, przecież sam Jezus padał pastwą podobnych ludzi. Był wyzywany od belzebubów i oczerniany na wszystkie możliwe sposoby pomimo, że czynił ludziom tylko dobro. Ileż razy staje na naszej drodze ktoś, kto podważa nam wiarę w Boga, w Chrystusa, w Objawienia Maryjne – jakże niewinnie wskazuje, że to jest sam szatan. Szatan, w chwili kiedy jest bezsilny i nie może kogoś posiąść kieruje w niego największą broń, potężną manipulację, obwinia tą osobę, że jest szatanem albo, że ma z nim kontakt.

Zanim kogoś obwinisz, mniej pewność, że nie strzelasz sobie samobója. Nie daj satysfakcji szatanowi i pamiętaj kiedy przejrzysz na oczy … od tej pory będziesz jego wrogiem.

Symbole i ich znaczenie:

1. Wszystko widzące oko

Uniwersalny symbol reprezentujący Najwyższe Źródło, wyższa wiedza, Boska Mądrość.

Oko w trójkącie piramidy (oddzielonej) symbol masoński, mistyczne zakłócenia Wszechwiedzy Boga.

1a. Oko faraona

Wszechwidzące oko, wiele kultur (Grecy, Persowie, Egipcjanie) do dzisiaj używają go aby odpędzić złe uroki (szczególnie jako talizman nowo narodzonych dzieci, bardzo rozpowszechnione do dziś u Greków). W wielu dzisiejszych wierzeniach symbol zła, kult złego boga.

2. Anioł

Symbol dobrych i złych duchów we wszystkich religiach. Dobry – anioł stróż, biblijny anioł – opiekun. Użyty do złych celów: odwrócona wiara, powrót demona, usunięcie z tronu Boga, który we wszystkim jest dobry i próba zajęcia jego miejsca tym wszystkim co nazywamy złem, co zostało stworzone przez ludzki umysł. I niedoskonała myśl człowieka – nadszedł czas abyśmy stworzyli sami siebie, bogami będziemy!

„Na początku było słowo
a słowo było u Boga
a Bogiem było słowo.

Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez nie powstało,
a bez niego nic nie powstało co powstało.

W nim było życie a życie było świętością ludzi
a światłość świeci w ciemności
a ciemność jej nie przemogła.”
(Ew. Jana 1: 1-5).

2. Krzyż

Ma bardzo wiele znaczeń, nie tylko ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Niemal w każdym zakątku Ziemi odkryto przedmioty związane z tym znakiem. W ciągu wieków pojawiło się około 400 różnych rodzajów krzyża, m.in.: krzyż łaciński, krzyż grecki, krzyż pizański, krzyż maltański, krzyż patriarszy, krzyż jerozolimski, krzyż celtycki, krzyż św. Piotra, krzyż św. Andrzeja, krzyż papieski, krzyż kardynalski, krzyż prawosławny, krzyż pacyfistyczny i wiele innych.

W kościołach chrześcijańskich a zwłaszcza w Kościele katolickim i prawosławnym krzyż jest otaczany szczególnie nabożną czcią. Wierni w jego kierunku zanoszą modlitwy, jest umieszczany w centralnym miejscu w budynkach sakralnych. W sensie mistycznym symbolizuje mękę Chrystusa. Kościoły protestanckie uznają krzyż za swój symbol, ale odrzucają jego kult, jako narzędzia zbrodni na którym stracono Jezusa. Krzyże protestanckie (z wyjątkiem luteran) są puste (bez wizerunku cierpiącego Chrystusa), co symbolizować ma zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią, całkowite zakończenie dzieła zbawienia i brak konieczności powtarzania, bądź uobecniania ofiary krzyżowej. Kilka pomniejszych wyznań (np. Świadkowie Jehowy) odrzucają w ogóle symbol krzyża, jako symbol niechrześcijański, twierdząc, że Jezus umarł na palu.

Symbole Krzyża pracują jak instrumenty duchowe inspirujące do osiągnięcia wyższego poziomu świadomości. Symbole krzyża dla wyznawców Chrystusa mają być częścią medytacji, kontemplacji, otwarciem drogi w ludzką głębię.

Odwrócony krzyż, początkowo reprezentował pokorę Apostoła Piotra w jego męczeństwie. Został ukrzyżowany głową w dół na odwróconym krzyżu, bo czuł się niegodziwie umierać w tej samej pozycji co Jezus.

Taki krzyż znajduje się w Watykanie na pamiątkę śmierci Św. Piotra. co stało się kpiną dla odmiennej kultury, ponieważ dzisiaj dla wielu jest oznaką satanizmu. Odwrócony krzyż u satanistów jest kpiną z Chrystusa.

Lucyfer, a raczej szatan, (Lucyfer – światło) zyskał to imię (szatan) kiedy P. Bóg wygnał go z nieba, stracił swoją boską światłość. Od tej pory szatan tworzy swoje „prawdy” o Bogu, posługuje się kłamstwem, manipulacją i oszustwem, miesza ludziom w zmysłach.

3. Smok

Mistyczny potwór składa się z wielu zwierząt: węża, jaszczurki, ptaka, lwa. Może mieć wiele głów i ogień w oddechu. W kulturze wschodniej ma wielką moc, pomaga usunąć wrogie siły duchowe. W Biblii reprezentuje szatana, diabła. Europa przyjęła go jako niebezpiecznego, złego.

4. Heksogram

(dwa trójkąty) lub sześcioramienna gwiazda otoczony okręgiem stanowi myśl Boga. Wiele ludzi zaczęło go używać jako symbol fałszywej mądrości Boga. Nadają mu inną moc w swoich rytuałach. Dla Żydów jest to gwiazda Dawida.

5. Jaszczurka

Symbolizuje duszę poszukującą wyższej świadomości. Rzymianie uważali ją za symbol Śmierci i zmartwychwstania.

6. Mandala

(koło) w hinduizmie i buddyzmie wykorzystana do podnoszenia świadomości. Często można ją ujrzeć w medytacji, wtedy pokazuje człowiekowi jego rzeczywisty poziom świadomości (poziom jego umysłu – aby właściwie rozróżnić własne poziomy należy dobrze poznać wiedzę na ten temat). Mandala ukazuje ośrodek Bindu. Stanowi połączenie sił męskich i żeńskich – integracja ciała i duszy.

7. Masoński Freemasons

Reprezentuje ruch doskonałości i rozwój pomiędzy duchowym i fizycznym. Wpisany w koło reprezentuje ducha. Niektóre grupy postawiły go na swoim ołtarzu, np. „bracia ciemności”. Polecam przeczytać książkę „Bracia ciemności” – Dr. Stanleya Monteitha. Historia prawdziwa i niesamowita. Chodzi o tajne towarzystwa, w jaki sposób kierują cywilizacjami i jaki mają wpływ na nasze życie.

Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy ponieważ ich umysły są klimatyzowane aby odrzucić wszystkie myśli o istnieniu tych organizacji i istnieniu samego szatana. W swojej książce Dr. Monteith ujawnia niesamowite fakty (prowadził badania 40 lat), odkrywa tożsamość tajemnych sił ludzi, którzy rządzą światem i dlaczego niektórzy z naszych przywódców poświęcili im swoje życie tym samym niszcząc cały naród. Po przeczytaniu „Braci ciemności” już nigdy nie spojrzymy na świat tak jak poprzednio.

Podobnie jak ze znakiem Freemasons uczynili z Dream Coutcher (wyłapywacz snów), starym indiańskim ochronnym znakiem, który strzegł człowieka przed siłami zła, szczególnie podczas snu.

8. Maski

Używane na całym świecie, szczególnie zwierząt w pogańskich rytuałach. Śpiewając, tańcząc i wprowadzając się w trans w celu skontaktowania się ze światem duchów. Praktykując takie rytuały może się zdarzyć opętanie takiego człowieka przez ducha zwierzęcia reprezentowanego przez maskę. Maski służyły również do przywoływania dobrych duchów, np. mądrości – hinduski słoń – Ganesha.

9. Symbol pokoju, pacyfka

Zwany też Nero-krzyż (złamany krzyż ramionami do dołu). Nero-krzyż, jego nazwa pochodzi od cesarza Nerona, który nienawidził i prześladował pierwszych chrześcian. Reaktywowany w latach 60-tych przez grupę hipisów, którzy protestowali przed użyciem broni jądrowej. Dzisiaj jest utajonym symbolem na nową światową epokę pokoju. Niestety wielu fanów heavy metal i muzyki rockowej zgadza się z Neronem i używa go przeciw wyznawcom Chrystusa.

10. Pentagram

Pięcioramienna gwiazda skierowana jednym promieniem ku górze, w kościele katolickim tzw. gwiazda betlejemska. Służy jako ochronny znak. Używana w odwrotnej pozycji (dwoma promieniami w górę), w okultyzmie znak satanistów.

11. Feniks

Uniwersalny symbol słońca i odrodzenia, zmartwychwstania (feniks z popiołów) Legendarny czerwony ptak „ptak ognia” – wierzono, że po 3-ch dniach po śmierci powstaje z martwych. Związany szczególnie z kulturą w Meksyku. Dla opozycjonistów posłużył jako symbol niszczenia i tworzenia nowych form materii na trasie do ostatecznego celu jako kamień filozoficzny.

12. Skarabeusz

Symbol wschodzącego słońca, ochrona przed złem, szczególnie dobrze znany w Egipcie. Następnie przyjęli go Fenicjanie i Grecy. W średniowieczu alchemicy wykorzystali go do swoich alchemicznych rytuałów.

13. Wąż – uroboros

Większość kultur na Ziemi czcili węża. Mówi nam on o odrodzeniu (ze względu na linienie, zrzucanie swoich powłok) był ochroną przed złem, symbolizował deszcz i płodność, był pośrednikiem między światem materii i duchowym… ta lista nie ma końca, ale wiele przekazów podaje nam, że wąż to zło i pokusa. Waż – uroboros gryzie własny ogon – jest to wielkie mistyczne znaczenie, niszczy materializm (czakra korzenia).

14. Sfinks

Opiekun świętych miejsc, tajemnic życia. Według masonów: wszczęcie procesu aby stracić tajemnice życia, ale według legendy sfinks umiera za prawdę, ponieważ jego postrzeganie na Prawdę jest tylko JEDNO!

15. Swastyka

Słońce i cztery kierunki świata. Reaktywowana przez Hitlera i odpowiednio zmieniona służyła jako symbol rasizmu, supremacji białych neo-nazistów.

Przytoczyłam tutaj kilka najbardziej znanych symboli. Znane są jeszcze komponenty zbudowane z różnych symboli używanych również w obie strony. Kto ma rozum i wiedzę, niech z nich mądrze korzysta a kto do tego nie dorósł i miota nim niewiadoma i strach niech nie bierze ich do ręki.

„Bo napisano:
Jakom żyw, mówi Pan,
ugnie się przede mną wszelkie kolano
i wszelki język wyznawać będzie Boga.

Tak, że każdy z nas za samego siebie
zda sprawę Bogu.
Przedto nie osądzajmy już jedni drugich
ale raczej baczcie aby nie dawać bratu
powodu do upadku lub zgorszenia.

Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie,
że nie ma niczego co by było w sobie nieczyste,
nieczyste jest jedynie dlatego,
że je za nieczyste uważa.
(Rzym. 14:11:14).

Źródło: http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_symbole_i_ich_znaczenie.html