ufoLubimy tajemnice. Im bardziej czegoś nie wiemy, tym bardziej chcemy to poznać, przy okazji wymyślając tuzin mniej lub bardziej szalonych teorii na ten temat. Tak właśnie jest z zabezpieczonymi dokumentami, których publikację zaplanowano w przyszłości.
Przez lata sporo się tego zebrało, ale część z tych sekretów być może uda się nam zgłębić jeszcze za naszego życia.

Francuskie dokumenty na temat UFO

Na początek zaczniemy jednak od publikacji, która już została ujawniona. W 2007 roku do wiadomości publicznej dopuszczono przechowywane przez Narodowe Centrum Studiów Kosmicznych, zbierane przez dekady, informacje na temat spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Wśród dokumentów znalazły się zdjęcia, zeznania świadków i wojskowe raporty. Generalnie były to rzeczy, które w swoim fap-folderze chciałby mieć Fox Mulder.

W ciągu kilku godzin serwer, na którym materiał ten został opublikowany, padł z przeciążenia, zalany napływem dziesiątek ciekawskich gości.
Wśród setek intrygujących doniesień znalazło się na przykład to z 1967 roku, w którym dwa małolaty podczas wypasu krów spotkały czwórkę niskich, ciemnoskórych istot. Tajemniczy goście zostali dosłownie – wciągnięci do unoszącego się nad ziemią sferycznego obiektu. Kiedy przerażone dzieciaki wróciły biegiem do domu, ich rodzice wezwali policję. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono nic poza wyschniętą trawą i intensywnym zapachem siarki.
Rok później swoje dokumenty ujawniła też Wielka Brytania.

Dokumenty dot. zabójstwa Kennedy’ego

W 1964 roku zdecydowano się na niepublikowanie większości materiałów dotyczących udanego zamachu na prezydenta USA. Są one do dziś przechowywane w narodowych archiwach. Powód? Ochrona osób, które mogłyby być pośrednio zaangażowane w tę sprawę. Dokumenty trzymane są więc w tajemnicy przez 75 lat od dnia zabójstwa prezydenta, czyli aż do roku 2039.

Po tym jak Oliver Stone nakręcił film JFK, zainteresowanie tematem odżyło, cześć dokumentacji została jednak ujawniona. Przesunięto też datę odtajnienia kolejnych. W tej chwili na publikację w roku 2017 czeka ok. 3000 stron zapisów śledztw, wywiadów, a także spory zestaw zdjęć i materiałów filmowych. Wiele osób uważa, że są to kluczowe materiały, które mogą rzucić zupełnie nowe światło na sprawę zabójstwa Kennedy’ego.

Taśmy Martina Luthera Kinga

King był protestanckim duchownym, który zasłynął ze swojej działalności na rzecz równości między obywatelami USA. Za swój wkład w działalność na rzecz równouprawnienia czarnoskórych wręczono mu Nagrodę Nobla.
FBI miało pewne przypuszczenia, że duchowny współpracuje z komunistami. Dlatego też na prośbę J. Edgara Hoovera regularnie podsłuchiwano telefoniczne rozmowy Kinga, ale także i zakładano mikrofony w pokojach hotelowych, w których przebywał.

FBI poniosło klęskę – pastor nie miał żadnych konszachtów z komunistami. Za to na jaw wyszły pewne dość kompromitujące sprawy dotyczące jego życia seksualnego. W wielu kręgach mówiło się o słabości duchownego do pięknych dam i dość bogatym życiu pozamałżeńskim.
Początkowo próbowano za pomocą pikantnych nagrań szantażować przywódcę ruchów obywatelskich, usiłując przekonać go do współpracy z FBI. Ostatecznie jednak materiały zostały zabezpieczone, a ich oficjalną publikację zaplanowano na rok 2027.

Zatopienie RMS Lancastria

17 czerwca 1940 roku statek pasażerski RMS Lancastria posłużył wojsku do przeprowadzenia akcji ewakuacyjnej brytyjskich żołnierzy, a także uchodźców oraz cywili z portu w Dunkierce. Przedsięwzięcie to było rozwinięciem większej operacji zwanej „Dynamo”. W jej rezultacie z Francji udało się zabrać przeszło 380 tysięcy osób. W dalszym jednak ciągu na francuskich plażach pozostało sporo ludzi czekających na transport do Wielkiej Brytanii.

Na pokład Lancastrii trafiło do nawet 9 tysięcy pasażerów. Niestety statek został namierzony przez pilota niemieckiego samolotu JU-88, który posłał w jego kierunku serię bomb. Trzy z nich trafiły w swój cel. W ciągu niespełna 20 minut Lancastria poszła na dno. Dzięki szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej z wody wyciągnięto 2477 rozbitków. Nie wiadomo ile dokładnie ofiar poszło na dno wraz ze statkiem.

O tej tragedii nie mówiło się zbyt głośno. Brytyjczycy byli dumni z sukcesu ewakuacji swoich żołnierzy w ramach akcji „Dynamo”, a ten incydent mógłby jedynie popsuć to dobre wrażenie. Zabroniono więc publikowania w prasie jakiejkolwiek informacji o zatonięciu Lancastrii, a pełną dokumentację tej sprawy zabezpieczono na następnych sto lat, czyli aż do roku 2040. Pięć lat później odtajnione zostaną też materiały dotyczące zatopienia SS Cap Arcona.

Tajemnica lotu Rudolfa Hessa

10 maja 1941 roku Rudolf Hess – najbliższy ze współpracowników Adolfa Hitlera, samotnie zasiadł za sterami Messerschmitta i ruszył w podróż do Wielkiej Brytanii, aby „negocjować warunki pokoju z Wielką Brytanią i zawiązanie sojuszu przeciw ZSRR”. Hess opuścił samolot na spadochronie i wylądował na farmie pewnego rolnika, który natychmiast o tajemniczym gościu poinformował Gwardię Krajową. Niemiec żądał spotkania się z brytyjskim królem Jerzym VI, a także z księciem Hamiltonem. Domagał się też zdymisjonowania Churchilla ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii.
Resztę życia Rudolf spędził w pierdlu, gdzie w 1987 roku, jako 93-latek powiesił się na kablu od przedłużacza.

Do dziś nie wiadomo, co skłoniło Hessa do skazanej na porażkę podróży na teren wroga. Mimo że oficjalnie mówiło się o jego zaburzeniach psychicznych, to niektórzy wysoko postawieni naziści uważali, że ten ruch polecił Hessowi jego znajomy astrolog. Na wszelki więc wypadek wielu przedstawicieli tego zawodu zostało wtrąconych do obozów koncentracyjnych.
Tymczasem w 2041 roku opublikowane zostaną brytyjskie dokumenty dot. tej sprawy. W jej skład wejdą m.in. materiały z przesłuchań oraz szczegóły korespondencji pomiędzy przydupasem Hitlera a królem Jerzym VI. Historycy uważają, że dzięki odtajnieniu tych akt, można będzie potwierdzić lub obalić teorię mówiącą o tym, że Hess został wrobiony w całą akcję przez przedstawicieli brytyjskiego wywiadu.

Autor: Coldseed
Źródło: http://joemonster.org/art/37600/Tajemnice_ktore_niedlugo_poznamy_za_sprawa_odtajnionych_dokumentow