PETRAZnajdujące się na terenie dzisiejszej Jordanii ruiny miasta Petra – będącego w historii stolicą królestwa Nabatejczyków – kryją w sobie wiele tajemnic. Pracujący tam archeologowie natrafili na ukrytą pod piaskiem, wielką strukturę o tajemniczym przeznaczeniu.

Przy użyciu dronów i fotografii satelitarnych naukowcy zidentyfikowali platformę, która swoimi rozmiarami dorównuje olimpijskiemu basenowi pływackiemu. Przez wiele lat skrywała się ona będąc jednocześnie cały czas na widoku. Nikt przez wiele lat nie wpadł na pomysł, by spojrzeć na większy obraz całości. „Ukryta platforma” została wybudowana w drugim wieku przed naszą erą. Naukowcy nie wiedzą do czego służyła platforma, więc podejrzewają funkcję rytualną.

Znajdująca się w dolinie As-Sik Petra jest pozostałością po cywilizacji Nabatejczyków, których królestwo rozciągało się na terenie dzisiejszej Jordanii, Iraku, Syrii i Libanu, a więc terenów dziś bardzo niebezpiecznych. Zachodni świat odkrył ten archeologiczny cud dopiero w roku 1812, dzięki Johanowi Ludwig Burckhardtowi.

Żródło:
http://www.robertdee.pl/tajemnicza-struktura-pod-antycznym-cudem/