Wszyscy lubimy teorie spiskowe – ta, którą chce Wam dzisiaj przedstawić łączy w sobie Titanica, JP Morgan oraz Rezerwę Federalną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co trzy powyższe mają ze sobą wspólnego, to serdecznie zapraszam do dalszej lektury.

Pozbyć się przeciwników powstania FEDu

Feralnej nocy 1912 roku, kiedy miejsce miało zatonięcie Titanica, na pokładzie znajdowało się trzech powszechnie znanych i zamożnych biznesmenów. Mowa tutaj o Benjaminie Guggenheimie, Isa Straussie oraz Jacobie Astorze. Oprócz tego, że wszyscy posiadali spore majątki, dodatkowo byli otwartymi oponentami uruchomienia Rezerwy Federalnej – systemu bankowości centralnej, o który oparte są obecnie amerykańskie finanse. FED powstał ostatecznie na kilkanaście miesięcy po ich śmierci – w 1913 roku.
Twierdzenie, że tak potężna konstrukcja pełna tysięcy ludzi została zatopiona z powodu zaledwie trzech wpływowych person jest niezwykle odważna.

Książka, która przewidziała tragedię Titanica?

W teorię spiskową dotyczącą zatopienia wycieczkowca w celu umożliwienia stworzenia Rezerwy Federalnej wpleciona jest jeszcze jedna teoria, która dla wielu ociera się o świat fantastyki. Dotyczy ona napisanej w 1898 roku książki Morgana Robertsona zatytułowanej „Wreck of the Titan”. Pozycja opowiada historię luksusowego statku, który rozbija się o górę lodową, zabijając praktycznie wszystkich znajdujących się na pokładzie z powodu braku łodzi ratunkowych.

Niespełna 14 lat później ta fikcyjna opowieść miała się zrealizować poprzez katastrofę Titanica. Jak się bardzo szybko okazało w odróżnieniu od książki, miało to bardzo duże znaczenie dla kształtowania przyszłej polityki Stanów Zjednoczonych.

JP Morgan kluczem do wyjaśnienia spisku

Uzupełnieniem teorii spiskowej mają być właściciele banku JP Morgan, którzy podobnie jak pozostałe klany finansjery Stanów Zjednoczonych, silnie lobbowały utworzenie Rezerwy Federalnej.

Serwis Reddit podaje następujące fakty odnośnie JPM w związku ze sprawą zatonięcia Titanica oraz powstania FED rok później:

JP Morgan ufundował budowę Titanica.
Oficjele banku mieli znaleźć się na statku, na ostatnią chwilę odwołali jednak swoje rezerwacje.
Przyjaciel banku – Milton Harsey – również odwołał swoją rezerwację na ostatnią chwilę.
Na pokładzie statku zabrakło flar ostrzegawczych służących do wzywania pomocy (czerwonych). Znalazły się jedynie białe flary sygnalizujące, że wszystko jest w porządku.
Autor książki został otruty na kilka lat po tragedii Titanica.
Jacob Astor (jeden z trzech biznesmenów opisywanych powyżej) był jednym z najbogatszych obywateli Ameryki i silnym przeciwnikiem utworzenia FED.
JP Morgan tworzył podwaliny Rezerwy Federalnej.

Według teorii spiskowej JP Morgan miał zaczerpnąć pomysł na pozbycie się przeciwników utworzenia FEDu właśnie z książki powstałej 14 lat wcześniej. Teoria zakłada, że jedna familia bankowa postanowiła stworzyć najnowocześniejszy wycieczkowiec świata i poświęcić życie tysięcy niewinnych ludzi (ponad 2 tysiące osób zginęło), aby pozbyć się kilku prominentnych biznesmenów.

Chociaż wiele powyższych powiązań można byłoby bez większego wysiłku obalić, to należy przyznać jedno. Niesamowity niefart kilku szczególnie ważnych pasażerów Titanica spowodował, że FED mógł powstać bez żadnej większej presji ze strony oponentów – Ci najważniejsi i najbardziej wpływowi bowiem zginęli.

I jeszcze film, który mówi, że Titanic, to nie… Titanic.

Źródło:
https://tajemnice.robertbrzoza.pl/banksterka/to-nie-titanic-zatonal-ciag-dalszy-dziwnej-katastrofy/