WYPADEK W PRACYNiezdolność do pracy jest czymś, o czym większość z nas nie lubi myśleć. Ale prawdopodobieństwo tego, że możemy się stać osobą niezdolna do pracy jest większe niż przypuszczamy. Badania pokazują, że 20-letni pracownik ma trzy szanse na dziesiec, by stać się niezdolnym do pracy jeszcze przed uzyskaniem pełnego wieku emerytalnego.
O czym nalezy pomyslec by zabezpieczyc sie na wypadek takiej sytuacji? O tym w dzisiejszym artykule.

„Disability insurance” znane takze jako „disability income insurance” czy „income protection” to ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy, z ktorego wyplacane jest swiadczenie dla pracownika w sytuacji gdy jest on niezdolny do pracy. Świadczenia z tytułu niezdolności do pracy to czasowe świadczenia pieniężne wypłacane uprawnionemu pracownikowi otrzymującemu wynagrodzenie, jeśli nie jest on w stanie pracowac wskutek urazu lub zachorowania powstałego poza pracą (np. w przypadku porodu). Prawo o świadczeniach z tytułu niezdolności do pracy (Disability Benefits Law) gwarantuje wypłacanie tygodniowych świadczeń pieniężnych, ktore zastępują w części utracone wynagrodzenie. Świadczenia z tytułu niezdolności do pracy są także wypłacane pracownikom bezrobotnym, aby częściowo zastąpić świadczenia z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia utracone z powodu choroby lub urazu, jeśli poszkodowany nie jest w stanie szukać pracy. Co istotne, swiadczenia z tytułu niezdolności do pracy obejmują wyłącznie wypłaty pieniężne. Oznacza to ze w odrożnieniu od świadczeń z tytułu odszkodowań pracowniczych za opiekę medyczną odpowiada poszkodowany, gdyz jej koszty nie są pokrywane ani przez pracodawcę ani przez ubezpieczyciela. Nalezy takze pamietac ze disability insurance wyplaca pracownikowi utracona czesc dochodow tylko do okreslonego czasu – przykladowo osoba niezdolna do pracy z powodu ciąży może być uprawniona do pobierania świadczeń przez okres 26 tygodni.

Dla kogo disability insurance?
Przepisy stanowe nakazuja pracodawcom wykupienie ubezpieczenia od wypadkow przy pracy, w razie niezdolnosci do pracy i bezrobocia. Przecietny pracownik oprocz poborow otrzymuje zatem liczne swiadczenia: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie od wypadku przy pracy, jak rowniez omawiane ubezpieczenie na wypadek niezdolnosci do pracy. W wiekszosci stanow disability insurance jest obowiazkowe dla kazdego zatrudnionego (nawet pracownikow domowych). Wlasciciele biznesow jednoosobowych lub partnerzy spolek sa jednak z tego obowiazku zwolnieni. Dlatego tez nalezy pamietac ze przechodzac na swoje tracimy swiadczenia pracownicze i musimy je wykupic samodzielnie. Nie posiadanie ich naraza nas, nasza rodzine i biznes na straty ktore moga okazac sie katastrofalne w skutkach.
W przypadku niezdolności do pracy z powodu nagłego inwalidztwa lub poważnej choroby, nasz dochód może skurczyć się szybko i gwałtownie. Wiąza się z tym problemy finansowe. Ci z Państwa, którzy zdecydowali się na otworzenie własnej działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia ochrona w razie powstania ewentualnych szkód. Chcąc zapewnić sobie optymalne zabezpieczenie w tym zakresie, niezbędne jest dokładne sprecyzowanie najważniejszych potrzeb firmy i właściwy dobór ubezpieczenia. Greenpoint Insurance Brokerage oferuje Państwu szereg ogólnych i specyficznych ubezpieczeń, przyczyniających się do sukcesu i bezpieczeństwa firm z kazdej branzy. Jesteśmy w stanie zaprojektować polisę, spełniającą Wasze potrzeby, która chroni zarówno od odpowiedzialności cywilnej, jak i uszkodzeń nieruchomosci, sprzętu czy samochodów. Nasza agencja współpracuje z wieloma partnerami, oferując pełny pakiet ubezpieczeń począwszy od samochodowych, zdrowotnych, domowych, po ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej czy na zycie. Proponowane przez nas oferty znajdują pełną akceptację podmiotów umożliwiających korzystne warunki finansowania. Ponadto oferujemy pomoc dla tych z Państwa, którzy dopiero „przymierzają się” do założenia własnej działalności poprzez asystowanie przy otwieraniu korporacji, ich rejestracji oraz wnioskowaniu o numer EIN. Niezależnie od tego jaką firmę chcecie Państwo otworzyć, lub już prowadzicie, Greenpoint Insurance zawsze znajdzie dla Was optymalne rozwiązanie, aby biznes był dobrze zabezpieczony a portfel pełny. By poznać szczegóły prosimy o kontakt pod numerem telefonu 718-383-0306. Pamiętajcie także Państwo, o możliwości zadawania pytań bezpośrednio na naszej stronie internetowej www.GreenpointBroker.com za pomocą czatu online dostępnego dla Państwa 24 godziny na dobę.

Marcin Luc
Greenpoint Insurance Brokerage
680 Manhattan Ave
Brooklyn, NY 11222

Tel. 718-383-0306
Fax. 516-706-0206
www.GreenpointBroker.com

Untitled-1