DOM

Ubezpieczenia domów jednorodzinnych cechują się bardzo zróżnicowanym zakresem ochrony. W ramach podstawowej polisy na dom klient może ubezpieczyć mury swojego budynku, jednak w wielu przypadkach to nie wystarcza. Bardzo czesto potrzebujemy dodatkowej ochrony. Na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie na dom? O tym w dzisiejszym artykule.

Wraz z rozwojem rynku polis mieszkaniowych coraz więcej osób ubezpiecza dodatkowe elementy posesji. Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej są zainteresowani ubezpieczeniem ogrodzenia. Ten element posesji jest zazwyczaj narażony na różne uszkodzenia np. wskutek wandalizmu. W praktyce dość trudno wskazać element posesji, który nie może zostać objęty ochroną ubezpieczeniową. Firmy ubezpieczają bowiem przeróżne jej elementy m.in. posągi, nawierzchnie placów, baseny, wiaty, studnie, oczka wodne, lampy ogrodowe, fontanny, altany czy parasole ogrodowe. Niektórzy ubezpieczyciele wypłacają swoim klientom odszkodowanie nawet za zniszczoną roślinność ogrodową. Na uwagę zasługuje fakt, że niekiedy ubezpieczyciele chronią nie tylko obiekty znajdujące się na tej samej działce. Zdarza się, że klient ma możliwość ubezpieczenia np. garażu położonego w niewielkiej odległości od naszego domu. Podobnie ubezpieczeniem możemy objąć znajdujące sie w ogrodzie elementy placu zabaw tj. piaskownice, huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie czy trampoliny.
Osoby zainteresowane ubezpieczeniem dodatkowych elementów posesji powinny upewnić się, że proponowana polisa obejmuje najbardziej prawdopodobne ryzyka. W przypadku ogrodzenia głównym zagrożeniem jest dewastacja, uderzenie pojazdu lub upadek pobliskich drzew. Przed podpisaniem umowy trzeba też sprawdzić, czy istotne ryzyka nie są objęte dodatkowymi wyłączeniami ochrony. W ramach standardowych wyłączeń ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za szkody, które powstały na wskutek rażącego niedbalstwa lub nietrzeźwości domowników. Spore znaczenie ma również franszyza integralna. Kwota ta określa minimalny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wyznacza ona limit kosztów, które ubezpieczony będzie musiał pokryć samodzielnie w przypadku wystąpienia szkody. Przykładem może być niewielkie uszkodzenie domofonu.
Tak szeroki zakres ubezpieczenia nie jest obowiązkowy dla wszystkich. Należy jednak pamiętać, że sam budynek to zazwyczaj nie wszystko, co znajduje się w obrębie posesji i nie wszystko, co może ulec zniszczeniu. Podobnie jak w przypadku mieszkania nie powinniśmy zapominać o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które uchroni nas od skutków finansowych roszczeń osób trzecich. Posiadacz domu jest zobowiązany do naprawy szkody np. w sytuacji, gdy przechodzień dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku przewrócenia się na nieodśnieżonym chodniku przylegającym do posesji. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmuje nie tylko właściciela domu, ale również jego osoby bliskie z nim zamieszkujące i przeważnie działa także poza terenem posesji.
Jak łatwo sprawdzić ile będzie kosztowało nas ubezpieczenie na dom? Do podstawowych informacji, jakie należy przygotować w celu uzyskania darmowej wyceny należą: dane dotyczące właściciela (tj. imię, nazwisko, data urodzenia, adres e-mail, telefon, numer identyfikacji podatkowej) oraz dane dotyczące domu (adres nieruchomości, powierzchnia, rodzaj, przeznaczenie, rok budowy, konstrukcja, posiadane ubezpieczenie, liczba pięter w budynku, etc.). Podczas wyceny będziemy pytani także o bardziej szczegółowe informacje jak np. systemy bezpieczeństwa. Jako że czynniki te wpływają na sumę ubezpieczenia, zawsze należy dokonać indywidualnej oceny ryzyka konkretnej sytuacji. Wszechstronne, kompleksowe ubezpieczenie wszystkich składników majątku jest bowiem gwarancją poczucia bezpieczeństwa.
Niezależnie czy posiadają Państwo mieszkanie czy dom, a może dopiero go budują w Greenpoint Insurance oferujemy Wam kompleksową ochronę Waszego majątku. W naszej agencji doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno domy, jak i ich właściciele różnią się bardzo od siebie i że polisy ubezpieczeniowe powinny ten fakt odzwierciedlać. Jeśli szukają Państwo polisy dostosowanej do Waszego indywidualnego stylu życia i potrzeb, skontaktujcie się jeszcze dziś z którymś z naszych doświadczonych agentów. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia domu zarówno w Nowym Jorku, jak i New Jersey. Ponadto oferujemy pełny pakiet ubezpieczeń: począwszy od samochodowych, zdrowotnych, domowych, po ubezpieczenia biznesowe, świadczenia pracownicze czy polisy na życie. Ponieważ mamy doskonałe kontakty z największymi firmami ubezpieczeniowymi, możecie Państwo mieć pewność, że bez względu na rodzaj ryzyka znajdziemy dla Was odpowiednie rozwiązanie. W celu uzyskania darmowej wyceny na ubezpieczenie prosimy o kontakt już dziś pod numerem telefonu 718-383-0306. Pamiętajcie także Państwo o możliwości zadawania pytań bezpośrednio na naszej stronie internetowej www.GreenpointBroker.com za pomocą czatu online dostępnego dla Państwa 24 godziny na dobę.

Marcin Luc
Greenpoint Insurance Brokerage
680 Manhattan Ave
Brooklyn, NY 11222

Tel. 718-383-0306
Fax. 516-706-0206
www.GreenpointBroker.com

Untitled-1