Oprócz firm budowlanych wśród najczęściej otwieranych przez Polaków biznesów dominują małe zakłady usługowe. Należą do nich m.in. niewielkie serwisy sprzątające oferujące swoje usługi zarówno firmom jak i osobom prywatnym. Jak zadbać o ich ochronę i jakie ubezpieczenie wykupić? O tym w dzisiejszym artykule.

Z roku na rok outsourcing usług sprzątających rośnie. W związku z prowadzeniem trybu życia „na pełen etat” coraz więcej ludzi nie ma czasu na sprzątanie i prace domowe. Wielu z nas dostrzegło w tym okazję do założenia własnego biznesu. Kilkuosobowe serwisy sprzątające, pralnie, czy duże firmy usługowe oferujące sprzątanie budynków wielkopowierzchniowych i biur cieszą się coraz większą popularnością. Prowadząc tego typu biznes warto jednak pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, które ochroni nas przez ryzykiem wyrządzenia klientom kosztownych szkód. Niezbędnym i najbardziej podstawowym narzędziem transferu ryzyka na ubezpieczyciela jest ogólna polisa odpowiedzialności cywilnej.
Dlaczego warto się ubezpieczyć? W dzisiejszych czasach możliwość zapewnienia wysokiej klasy serwisu sprzątającego traktowane jest jako inwestycja, która przynosi konkretne korzyści. A od tego już krok do przyciągnięcia nowych klientów i zatrzymania obecnych. Dlatego też każda rzetelna firma sprzątająca musi być ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, aby mogła pokryć szkody wyrządzone przez pracowników. O sytuacje, w których może dojść do wyrządzenia strat na osobie i mieniu natomiast nietrudno. Nieumyślne zbicie szkła przez pracownika, niewłaściwy dobór środków piorących lub czyszczących, pozostawienie mokrej podłogi, na której ktoś może się pośliznąć to tylko niektóre z przykładów nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi, polisa odpowiedzialności zawodowej ochroni nas przed poniesieniem strat finansowych.
Gdy nasz serwis sprzątający zatrudnia pracowników, niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia Workers’ Compensation, pokrywającego koszty leczenia i odszkodowania dla pracowników, którzy doznali szkody przy wykonywaniu swoich obowiązków. Jest ono obowiązkowym ubezpieczeniem we wszystkich stanach, chociaż w obrębie każdego z nich istnieją odrębne przepisy regulujące ten rodzaj ubezpieczenia. Szczególnie ważne jest także ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy czyli tzw. Disability Insurance, zapewniające stały dochód w sytuacji, gdy choroba czy kalectwo uniemożliwia nam bądź naszym pracownikom wykonywanie pracy. Jako że prowadzenie firmy bardzo często wiąże się z posiadaniem samochodów służbowych, warto pamiętać także o odpowiednim ubezpieczeniu komunikacyjnym dla firm (Commercial Auto Insurance). Bardzo często zdarza się, że ekipę sprzątającą dowozi się na kolejne zlecenia prywatnym samochodem, w którym wozimy także cały sprzęt. Wówczas gdy nie posiadamy właściwego ubezpieczenia (tzw. ,,non-owned or for hire auto liability”) a przydarzy nam się wypadek, nasza firma może zostać pociągnięta do odpowiedzialności.
Prowadzisz serwis sprzątający? Zadbamy o jego ochronę! Greenpoint Insurance Brokerage oferuje Państwu szereg ogólnych i specyficznych ubezpieczeń, przyczyniających się do sukcesu i bezpieczeństwa firm z branży usługowej. Jesteśmy w stanie zaprojektować polisę, spełniającą Wasze potrzeby, która chroni zarówno majątek Państwa firmy jak i odpowiedzialność cywilną. Nasza agencja współpracuje z wieloma partnerami, oferując pełny pakiet ubezpieczeń począwszy od samochodowych, zdrowotnych, domowych, po ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej czy zawodowej. Proponowane przez nas oferty znajdują pełną akceptację podmiotów umożliwiających korzystne warunki finansowania. Ponadto oferujemy pomoc dla tych z Państwa, którzy dopiero „przymierzają się” do założenia własnej działalności poprzez asystowanie przy otwieraniu korporacji, ich rejestracji oraz wnioskowaniu o numer EIN. Niezależnie jaki biznes chcecie Państwo otworzyć, lub już prowadzicie, Greenpoint Insurance zawsze znajdzie dla Was optymalne rozwiązanie, aby biznes był dobrze zabezpieczony a portfel pełny. By poznać szczegóły dotyczące pakietów dla firm usługowych, a także innych ubezpieczeń biznesowych prosimy o kontakt już dziś pod numerem telefonu 718-383-0306. Pamiętajcie także Państwo, o możliwości zadawania pytań bezpośrednio na naszej stronie internetowej www.GreenpointBroker.com za pomocą czatu online dostępnego dla Państwa 24 godziny na dobę.