GOLABJesteśmy bez przerwy bombardowani negatywnymi energiami od różnych ludzi i miejsc. Jeśli jesteśmy nieostrożni przyjmujemy te energie i powoli ciągle kumulując się stają się naszą własnością. Dodatkowo negatywne energie mogą podczepić się w naszej psychice i w bardzo wrażliwych miejscach, np. w sercu. Im więcej wkładamy duchowej pracy nad sobą, tym mocniej leczymy nasze psychiczne rany, wówczas jest mniej prawdopodobne, że te negatywne energie będą miały wpływ na nasze życie. Jednak każdego dnia WSZYSCY musimy być bardzo czujni na energie, które nas otaczają.

Negatywne miejsca

Wszyscy ludzie i miejsca mają specyficzną energię, która może wpłynąć na nas, korzystnie lub niekorzystnie.
Niekorzystne miejsca to pola bitew, cmentarze, miejsca depresji, morderstw, samobójstw więc dlatego jest to takie ważne, aby oczyszczać własne środowiska w których się poruszamy. Za wszelką cenę usunąć pozostałości negatywnych energii.

Dobrym miejscem może być kościół czy inne miejsce wypełnione modlitwą, lecz należy pamiętać, że niektóre kościoły lub miejsca kultów mogą mieć złe energie, kiedy ich przywódcy są nieszczerzy, robią zgromadzenia aby nawoływać do walki, nienawiści, wówczas wspólne energie: przywódcy i ludzi – uczestników mszy, kreują negatywne energie.
Należy także wiedzieć, że pozytywne energie mogą pokonać nawet najgorszych przywódców.

W miejscach, gdzie śpiewane są mantry lub inne Święte Pieśni bywa pozytywna energia, ale w więzieniach, miejscach nawiedzonych i innych bezdusznych organizacjach jest mnóstwo negatywnej energii. Czasami te energie czynią to miejsce bardzo ciemnym, nawet w przyrodzie, na ulicach … bywa, że po paru minutach bycia w takim miejscu muszę się stamtąd szybko ewakuować, zdarza mi się to dość często.

Podobnie bywa w klubach nocnych, barach – tam, gdzie odbywają się party dla negatywnych energii, w których korzysta się ze spożywania alkoholu, narkotyków czy seksualnych rozrywek. Te miejsca przyciągają jeszcze niższe energie. Komu zależy na dobrym psychicznym zdrowiu, powinien chronić się przed takimi miejscami.

Ważne jest, aby każdego dnia pobłogosławić swój własny dom, miejsce pracy. Błogosławieństwo zapewni nam szczęśliwy i spokojny dom, szczęście naszej rodziny, dobry dzień w pracy. Błogosławmy ziemię po której stąpamy w czasie spaceru czy nawet idąc po zakupy, do pracy. Czcijmy i szanujmy naszą ziemię.

Sprawy mają się jeszcze gorzej, kiedy znajdziemy się w towarzystwie osób nasączonych negatywnymi energiami, szczególnie kiedy nie umiemy się przed nimi osłaniać. Atak psychiczny następuje wówczas, kiedy ta osoba wysyła negatywne energie na inną osobę, często przez wywoływanie w drugim człowieku poczucia winy.

Szczerze mówiąc, wszyscy jesteśmy winni psychicznych ataków, np. przeklinanie na nieuważnego kierowcę, czy inny problem, to już jest atak, chociaż nie są to jeszcze ataki tego dużego kalibru. Jednak kreowane każdego dnia przez dużą ilość ludzi nadaje już im wielką siłę, która wcześniej czy później musi się gdzieś rozładować …. tam może być cięższy wypadek, czy inne nieciekawe zdarzenie. Ziarko do ziarnka i zbiera się miarka.

Znamy określenie: energetyczne wampiry, które dosłownie wykorzystują nasze energetyczne systemy i potrafią wyssać nasze siły witalne nawet na odległość. Manipulują nami świadomie i nieświadomie, wykorzystują nasze słabości, naszą przeszłość, otwierając bez przerwy stare rany, aby zdobyć nad nami władzę i przewagę oraz nowe przywileje. Bywają i tacy, którzy atakują na całego obrażając innych, oczerniając, wysyłają energie złości i złej woli, mają w tym co robią swoje upodobanie, a tak naprawdę walczą o energię.

Niestety, tak się zdarza, że bywają to osoby, które powinni nas ochraniać, nieść pomoc, np.: członkowie rodziny, przyjaciele. Często obwiniamy obce osoby za spadek naszej energii, a problem mamy pod własnym dachem; w rodzinach kwitnie kłamstwo, oszukiwanie, ignorowanie, zatuszowania, wykorzystywania. Każdy kto zwraca się do nas z płaczem i żalem na inną osobę, szczególnie na bliskie sobie, widzi tylko swoje dramaty, wiadomo, poszukuje energii, użala się nad sobą i w ten sposób wyrównuje własne straty od osoby, która mu przytakuje. Tutaj często musimy zapalić w swoim sercu i umyśle czerwone światełko – uważaj …. ponieważ najlepszy przyjaciel może ci włożyć energetyczny nóż w plecy. Jeśli widzisz, że osoba nie jest skora do wyciągania wniosków z twoich porad, pomocy, często kończy się tylko na obietnicy, a później wraca do swoich starych zachowań, zawsze znajduje wymówkę albo udaje, że nic się nie stało, zawsze znajdzie inną osobę, aby przerzucić na nią winę, aby tylko oczyścić swoje konto, wtedy staje się jasne – potrzebuje twojej energii, często tylko ten element trzyma ją przy tobie.

Są również przyjaciele, którzy są mili dla ciebie, ale tylko twarzą w twarz, ale odwróć się tylko na chwilkę plecami zaraz wyślą w twoim kierunki ironiczny grymas, okażą wewnętrzną niechęć i złą wolę.

Bywa, że w parach małżeńskich czy rodzinach padają wymówki czy pouczenia; i tu należy umieć odróżnić i mieć świadomość tego, że ta osoba działa, aby wzmocnić bezpieczeństwo drugiej osoby, nie ma to nic wspólnego z energetycznym atakiem. Rodzice wielokrotnie muszą przypominać dziecku wiele rzeczy w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa czy nauki.

Bywają jeszcze bardziej drastyczne ataki, oparte na fizycznej przemocy, ubliżaniu, … wiele osób nie może się powstrzymać, aby komuś nie nagadać aż mu wejdzie w pięty … ale zanim komuś powiesz jaki jest niedobry, podły, że masz z nim bez przerwy kłopoty, a później za wszelką cenę żądasz, aby był ponownie twoim najlepszym przyjacielem, nie zdziw się, że taka osoba może na zawsze uciec od ciebie; i wcale nie dlatego, że jest zła, tylko chroni się przed tobą, ochrania również ciebie, aby ci nie stworzyć okazji do nowych ataków.

Innym zagadnieniem energetycznych ataków są relacje między współpracownikami. Udajemy się do pracy z chęcią jej dobrego wykonania, a tam od razu spotykamy atak: źle to robisz, jesteś nieuk, … etc. Widzisz inne pogardliwe spojrzenia w twoim kierunku; tu odzywa się duma, chciwość, zazdrość i często nowa osoba przeżywa w pracy piekło. Każdemu należy się czas na adaptację a nie natychmiastowy atak za każdą pomyłkę.

Każdy z nas jest inny i reaguje inaczej na energię, ale jest kilka wspólnych symptomów, które występują w przypadku zaatakowania nas negatywną energią.

1. Czujemy wokół siebie rozdrażnienie
2. Mamy trudności z puszczaniem problemów z tą osobą, nawet kiedy czujemy, że już powinniśmy odpuścić, jednak ciągle coś nas blokuje.
3. Reagujemy zbyt emocjonalnie, kiedy ta osoba wchodzi w nasze środowisko. Czujemy się pod jej kontrolą.
4. Po spotkaniu z taką osobą poczujemy osłabienie, a nawet odezwie się choroba.
5. Wątpimy w siebie i we własną logikę, przyjmujemy na siebie winy, obciążamy swoje konto, aby jak najszybciej uwolnić się od tej osoby.
6. Coraz mocniej gmatwają nam się nasze osobiste sprawy, np.: nagle mamy wstrzymany przepływ pieniędzy, są trudne dla nas do zdobycia lub wchodzą w życie inne problemy, których nie możemy rozwiązać.
7. Czujemy, że ta osoba ciągle nas osacza, nie odpuszcza, ciągle wysuwa swoje energetyczne macki w naszym kierunku.

Jak sobie poradzić z taką osobą?

Nie każda negatywna osoba zaatakuje nas osobiście, chociaż jest bardzo negatywna, potrafi uczynić to przez inne osoby, rzeczy …. musimy umieć właściwie ją odszukać i oddalić ze swojego życia. Należy zdjąć ze swojej aury osobisty bagaż takich osób, które wyraźnie nas kontrolują, a w dodatku kiedy sami mało mogą nasyłają na nas większą grupę innych ludzi i przez nich nas wykorzystują. Trzeba wiedzieć, że jest to już bardzo zaawansowane wampiryzowanie, a taka osoba pada pastwą wielu osób, często słabnie, nie może się skupić na swojej pracy, czuje się mocno rozdrażniona bez żadnego powodu ….

Jaką masz energię, taka ci towarzyszy, nawet kiedy wchodzisz w grupę ludzi to zawsze da swój wydźwięk. Jeśli masz pozytywną energią i znajdziesz się w grupie negatywnej zawsze spodziewaj się ataku nawet całej grupy. Objawi się to w różny sposób: arogancki, a nawet protekcjonalny. Widać, że grupa chce wziąć twoje stery w swoje ręce. Wszystkie twoje rzeczy muszą być wykonane pod ich dyktando, nawet wówczas kiedy nas mało znają.

Przed takimi ludźmi należy się bronić, robią to z nami wszystkie duże organizacje i inne wpływowe instytucje, które za wszelką cenę chcą kontrolować nasze życie. Taka organizacja, grupa także cierpi, kiedy ludzie wyrywają się spod ich kontroli, towarzystwa.

Jest wiele technik samoobrony przed negatywną energią ludzi i środowiska

1. Najlepszą osłoną będzie, podobnie jak w złym banku – zamknąć swoje konto w celu ukrócenia popełniania dalszego oszustwa. Jeśli nadal tam pozostaniemy dajemy się świadomie oszukiwać, to już nasz wybór i odbije się to tylko na nas. Można tam być i stosować uniki, ale wówczas cały czas nasz umysł i serce muszą być w stanie alert, co oczywiście wiadomo nie wpłynie korzystnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Podobnie jest z miejscem pracy, musimy pracować, a tu nam dokucza boss …

a. Użyj białego światła lub techniki wykonania krzyża z ramion. Kiedy masz kontakt z tą osobą otocz się białym światłem, otocz białym światłem również tą osobę i wyślij błogosławieństwo Boże w jej kierunku. To jest bardzo szybka metoda.

b. Jeśli rozmawiając z tą osobą nadal nie możesz sobie z nią poradzić, czujesz się osaczany i nie możesz wyciszyć sprawy zrób krzyż z własnych ramion, te metody bardzo pomagają w miejscach, w których jesteśmy bezsilni (w szkole, pracy, czy napastowani przez grupę chuliganów).

2. Udajemy się po pomoc do Wyższych Mocy: mogą to być Aniołowie, Jezus Chrystus czy inni nasi duchowi sojusznicy, którym ufamy. Modlimy się do Boga o ochronę. Poprośmy Archanioła Michała, aby usunął negatywną energię z naszej przestrzeni.

3. Należy usunąć negatywne energie z domu, który bywa ciągle zanieczyszczany przez wizyty obcych osób lub nawet członków rodziny. Starajmy się błogosławić przedmioty i zakupy, które wnosimy pod swój dach, podobnie jak błogosławimy wodę.

Już o tym pisałam, w celu oczyszczenia mieszkania najlepsza jest palona szałwia lub inne kadzidła, kryształy, śpiewanie mantr lub świętych pieśni (OM, Marana tha, czy inne o pozytywnym wydźwięku, które budują wokół nas dobre energie). Z moich obserwacji wiem, że najtrudniej jest znaleźć w sprzedaży szałwiowe kadzidełka, rozchodzą się tak szybko jak świeże bułeczki. Znaczy ludzie wiedzą o ich działaniu.

Mantra OM jest najpopularniejszą uniwersalną mantrą, toteż nie bójcie się jej stosować we własnym środowisku.

4. W mieszkaniu należy wyczyścić stare śmieci, zniszczyć razem z pokładami negatywnej energii.

5. Przetnij sznury między sobą i innymi negatywnie wpływającymi na ciebie osobami. Nawet jak je oddalisz od siebie nadal będą między wami energetyczne sznury jako drenaże energii, które nadal potrafią wiązać osoby na dobre i złe. Energetyczne sznury służą nie tylko do wymiany miłości i innych informacji, to przez nie także otrzymujemy ciosy od wrogich nam osób, nawet jeśli ci są od nas daleko. Tnij codziennie te sznury, które zakłócają twoje życie, proś o pomoc Archanioła Michała i czyść je każdego dnia, czym więcej ich usuniesz tym bardziej uczynisz harmonijnym swoje życie.

6. Znamy psychiczny nacisk, kiedy inna osoba zbyt mocno naciska, popycha do niechcianych przez nas akcji, czujemy się zdenerwowani; wówczas należy wziąć kilka głębokich oddechów i psychicznie oddzielmy się od tej osoby, wypowiadajmy mentalnie słowa: jestem wolny/a.

7. Inna bardzo ważna sprawa – przestańmy reperować inne, czasami w ogóle nie znane nam osoby, jakże często starsze i bardziej doświadczone. Jeśli widzimy, że ktoś może potrzebować pomocy, wprzódy zapytajmy go o to, czy sobie tego życzy? A nie wcinajmy mu się na siłę w życie, niechciani, niepytani. Pomagajmy tylko tym, którzy nas o to proszą i którzy chcą naszych pouczeń we własnym życiu. Tych, którzy nie chcą naszej pomocy, możemy jedynie polecić Bogu.

8. Zaufaj własnej intuicji, trudno czasami uwierzyć, że osoba którą kochasz wysysa twoją energię i jesteś przez nią atakowany, choćby w przymilny sposób. Miłość zaślepia i bywa, że zaczynasz sam siebie obwiniać za wszystkie złe rzeczy, słuchaj więc co mówi w twoim wnętrzu twój głos rozsądku … mimo wielkiego uczucia. Bywa, że ta wielka miłość to tylko chore uczucie, które nosimy w splocie słonecznym, a to wiąże energie na tym poziomie i zatrzymuje nasz duchowy rozwój.

Czym więcej uzdrawiasz swoje wewnętrzne rany, tym mniej inni ludzie będą używać nacisków na ciebie. Ale nie kop i nie kąsaj kiedy widzisz, że inni te twoje przyciski ciągle naciskają., pamiętaj jesteś człowiekiem! Poczekaj, kiedy tamten się trochę uspokoi, ale także nie uciekaj, zachowaj się dojrzale i spróbuj wówczas wyświetlić mu swoje spojrzenie. Popatrz na jego ranę, która potrzebuje uzdrowienia, a nie tylko na swoje. Bywa, że osoby wrażliwe, silnie emocjonalnie gwałtowniej reagują, ale wcale nie znaczy, że są złe.

Wiemy, że dzisiaj ataki negatywnych energii nie są rzadkością, a na świecie mamy zbyt dużo ponurych osób, mało jest na ich twarzach uśmiechów, mało w nich zdrowego humoru, a taki stan jest grożny dla nas wszystkich, toteż wprowadźmy w swoje życie więcej śmiechu, serotonina budzi nasze duchowe pola, winduje nas na wyższy poziom, jest czynnikiem potrzebnym w oświeceniu.

Smutne „maski” zmieniają ludzi na wzór gadów, a śmiech i humor jest dobrym sposobem na ich obejście i ucieczkę z ich poziomu. To tylko kilka propozycji jak się bronić przed negatywnymi ludźmi i środowiskiem; wszystko co prowadzi nas drogą w górę jest pozytywne.

Pamiętajmy, obecnie codziennie mamy do czynienia z osobami ze straszliwie brudnymi aurami, nie łatwo ten brud z nich oczyścić, nie łatwo do nich dotrzeć, szczególnie kiedy to są członkowie naszych rodzin. Nawet jedna depresyjna osoba potrafi osaczyć dużą rodzinę, zakłócić wolność i prawidłowe funkcjonowanie całego domu. Stosowanie wszystkich duchowych technik wymaga dużo czasu, ale zawsze możemy szybko użyć wody święconej, świętego popiołu, kadzidełek, świec, kryształów, aby oczyścić środowisko i stworzyć połączenie pozytywnym energiom.

Bóg jest wszechmocny, toteż każdego dnia prośmy Jego o pomoc w oczyszczaniu naszych środowisk, osób, aur. Bóg jest Wszechpotężną Mocą w pokonywaniu ciemności – światło zawsze pokona ciemność … a wiara w Boga nic nie kosztuje, a na pewno zawsze zadziała i pomoże nam odepchnąć nam negatywne energie.

Żyjemy w czasach, w których musimy się mocno ochraniać przed zewnętrznymi zagrożeniami, przeciwko utracie osobistej wolności, nie tylko fizycznej, ale i duchowej. Wszyscy musimy ustawić swoje osobiste granice, uszanować nie tylko własną przestrzeń, ale i cudzą. Trzeba ustalić limit: co można dać, a co wziąć? Należy wiedzieć, kiedy musimy jasno powiedzieć komuś NIE, bo to nie służy najwyższemu dobru, a kiedy sobie odpuścić. Musimy pozbyć się energetycznych „haków” umieszczonych w naszej osobistej aurze, o których wiele osób nawet nie ma pojęcia, a te działają 24 godziny na dobę, albo wracają do nas okresowo.

Trudno też się bronić kiedy ludzie nie mają pojęcia o swoim energetycznym ciele, nadal naśmiewają się z istnienia w naszym systemie meridian, czakr, uważają je za narzędzia szatana. Nasze czakry to potężne sita, które zatrzymują negatywną energię i potrafią ją na powrót wyrzucić z systemu. Potrafią wyłączyć te kanały, które najmocniej drenują nas z energii i zepchnąć je na inny tor poza ciałem. Ale kiedy nasze systemy mają dużo nieszczelności ciężko nad tym wszystkim zapanować, w dodatku jak to ma zrobić ten człowiek, który w ogóle nie wierzy w czakry … gorzej, nie wierzy w żaden system energetyczny człowieka?

Źródło:
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_unikajmy_negatywnych_energii_cz4.html