Nikt z nas nie chce psuć sobie świątecznego nastroju kłopotami czy niespodziewanymi wypadkami. To spokój powinien być najważniejszy w tym szczególnym dla nas czasie. O czym warto pomyśleć by w najbliższe Święta bez obaw oddać się zasłużonemu wypoczynkowi i zimowym przyjemnościom? O tym w dzisiejszym artykule.

Wielu z nas Boże Narodzenie i Nowy Rok spędza u rodziny, przyjaciół lub znajomych. Jeśli będziemy podróżować samochodem należy obowiązkowo sprawdzić w jakim stanie jest auto, a także upewnić się, czy posiadamy odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli nie chcemy narazić się na nieprzewidziane koszty, stan techniczny samochodu musi być bez zarzutu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, koniecznie sprawdzamy koło zapasowe, uzupełniamy płyn chłodniczy i wymieniamy olej silnikowy. Kilka dni przed planowaną podróżą porządkujemy wnętrze samochodu oraz bagażnik. Kompletujemy też wyposażenie auta: trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę, zapasowy pojemnik z płynem do spryskiwaczy, latarkę etc. Przed samym wyjazdem pamiętajmy o sprawdzeniu ciśnienia powietrza w oponach, a także o tym czy mamy przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, ważne badania techniczne, dowód ubezpieczenia) oraz o … zatankowaniu auta. Przed wyruszeniem w drogę powinniśmy sprawdzić czy nasze ubezpieczenie jest ważne i czy aby na pewno jesteśmy zabezpieczeni nie tylko w razie kolizji, ale także na wypadek takich okoliczności jak uszkodzenie samochodu, kradzież, odholowanie do warsztatu czy zorganizowanie auta zastępczego.
Niektórzy z Państwa zamiast na tradycyjne święta decydują się na spędzenie ich np. wyjeżdżając za granicę na narty. Podczas takich wyjazdów może dojść do różnych wypadków i zdarzeń losowych, które mogą wpędzić w nas w ogromne koszty, zwłaszcza jeśli mają miejsce poza granicami kraju. Dlatego warto także odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Właściwie dobrane do naszych potrzeb ubezpieczenie turystyczne może okazać się ratunkiem w pechowej sytuacji, gdy decydujemy się na aktywne spędzanie czasu np. w zagranicznym kurorcie narciarskim. Polisa powinna pokrywać koszty leczenia za granicą, ubezpieczenie bagażu, a także zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej – gdyby podczas wypadku szkody poniosły też osoby postronne.
Święta to także czas, w którym ucierpieć może nasz dom czy mieszkanie. Puste lokum stanowi nie lada gratkę dla złodzieja. Jest to szczególnie istotne w okresie świątecznym, co najlepiej potwierdzają statystyki policyjne dotyczące grudniowych włamań. Pozostawiając mieszkanie bez opieki powinniśmy je dokładnie zabezpieczyć. Systemy alarmowe czy antywłamaniowe znacznie zmniejszają ryzyko włamania. Pamiętajmy także, by wyjeżdżając nie zostawiać uchylonych lub niedomkniętych okien. Możemy również zastanowić się nad montażem dodatkowych zabezpieczeń, rygli, blokad czy klamek okiennych zamykanych na klucz. Nie zapominajmy też o odpowiednim zabezpieczeniu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.
Wyjeżdżając na Święta warto zastosować się do powyższych rad oraz pamiętać o ubezpieczeniu mieszkania, domu, czy samochodu które co prawda nie ustrzeże nas przed ryzykiem, ale pomoże szybko i bez obciążeń finansowych naprawić ewentualne szkody. Niezależnie czy planują Państwo ubezpieczyć swój samochód czy dom oferujemy Wam kompleksową ochronę Waszego majątku. W naszej agencji doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny i że polisy ubezpieczeniowe powinny ten fakt odzwierciedlać. Jeśli szukają Państwo polisy dostosowanej do Waszego indywidualnego stylu życia i potrzeb, skontaktujcie się z nami jeszcze dziś. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia domu zarówno w Nowym Jorku, jak i New Jersey. Ponadto oferujemy pełny pakiet ubezpieczeń: począwszy od samochodowych, zdrowotnych, domowych, po ubezpieczenia biznesowe, świadczenia pracownicze czy polisy na życie. W celu uzyskania darmowej wyceny na ubezpieczenie prosimy o kontakt już dziś pod numerem telefonu 718-383-0306. Pamiętajcie także Państwo o możliwości zadawania pytań bezpośrednio na naszej stronie internetowej www.GreenpointBroker.com za pomocą czatu online dostępnego dla Państwa 24 godziny na dobę.
Jednocześnie z okazji Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu wszystkiego co najlepsze. Dużo zdrowia, spokoju ducha, wytchnienia od zawodowych obowiązków i codziennych trosk. Samych radosnych chwil oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Przy stole dużo obfitości, a na drogach bezwypadkowej jazdy i bezpiecznego dotarcia do celu.